Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
28/11/2016 - 17:50

Ambasador Tajwanu podarował aparaturę medyczną dla sądeckiego szpitala

Oddział pediatryczny Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu wzbogacił się dzisiaj o aparaturę medyczną do diagnostyki dzieci, które leczone są w tej placówce. Specjalistyczny sprzęt podarował goszczący w Nowym Sączu ambasador Tajwanu w Polsce Henry Ming - Jeng Chen.

Ambasador Tajwanu przyjechał do Nowego Sącza na zaproszenie posła Arkadiusza Mularczyka. Dzisiaj gość z Tajwanu spotykał się z lokalnymi przedsiębiorcami i biznesmenami. Wczesnym popołudniem znalazł jednak czas, by odwiedzić sądecki szpital i przekazać dla oddziału pediatrycznego zakupioną aparaturę medyczną.

Wdzięczności za przekazany dar, jakże zresztą potrzebny, nie kryli dyrektor szpitala Artur Puszko i lek. med. Małgorzata Łopalewska, kierująca oddziałem pediatrycznym.

Ambasador Tajwanu podarował sprzęt dla sądeckiego szpitala

- Chciałam bardzo serdecznie podziękować panu Ambasadorowi za wspaniały sprzęt medyczny, który trafił na nasz oddział – powiedziała ordynator Łopalewska. – Aparatura ta będzie dużą pomocą w diagnozowaniu pacjentów trafiających na nasz oddział. Słowa podziękowania kieruję też do posła Arkadiusza Mularczyka, który pamięta o naszym oddziale.

Dzięki sprzętowi, który otrzymała sądecka pediatria można będzie wykonywać u dzieci testy oddechowe. Jak wspomniała szefowa oddziału aparatura będzie niezwykle przydatna w diagnostyce różnicowej bólów brzucha u dzieci, a także w diagnostyce małych pacjentów cierpiących na nawracające biegunki, zaparcia i wzdęcia. Pacjentów odczuwających takie dolegliwości jest sporo.

Do tej pory sądecki szpital nie dysponował takim specjalistycznym sprzętem medycznym. Niektóre badania, jak wspomniała doktor Łopalewska trzeba było wykonywać w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Ambasador Tajwanu kupił również aparat do mierzenia ciśnienia tętniczego krwi u dzieci, otoskop (narzędzie laryngologiczne, które służy do wziernikowania ucha) oraz wagę.

- Dla naszego szpitala przekazanie tego daru jest ogromnym wyróżnieniem – mówi Artur Puszko, dyrektor szpitala. – Jesteśmy małą placówką medyczną, więc tym bardziej nas cieszy i jesteśmy wdzięczni, że pan Ambasador dostrzegł jej potrzeby. Potrzeby naszych małych pacjentów.

Ambasador Tajwanu w Polsce nie krył radości, że sprzęt medyczny służył będzie małym pacjentom. Satysfakcji, że udało się wesprzeć sądecki szpital nie ukrywał też poseł Arkadiusz Mularczyk.

- Wspaniała sprawa – przyznał. – Najważniejsze, że część badań wreszcie będzie można wykonać na miejscu – w Nowym Sączu.

(MACH), Fot. (MACH)

Ambasador Tajwanu podarował sprzęt medyczny sądeckiemu szpitalowi


Dziękujemy za przesłanie błędu