Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
07/10/2016 - 14:10

Alkohol z Ukrainy zbiera śmiertelne żniwo. Celnicy ostrzegają

Służba Celna ostrzega przed zakupem nielegalnego alkoholu pochodzącego z Ukrainy, który sprzedawany jest zazwyczaj spod lady na targowiskach. Jako pierwsza komunikat opublikowała gmina Kamionka Wielka.

- W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe - apelują celnicy.

Alkohol , przed którym ostrzegają celnicy sprzedawany jest zazwyczaj w butelkach po oleju. Ale na tym nie koniec. Można go też zakupić w butelkach szklanych po polskich wódkach i likierach. Oczywiście bez akcyzy.

Zobacz też: Nowy Sącz: Kradł alkohol, ale ten z „górnej” półki

W Nowym Sączu przebywa bardzo dużo obywateli z Ukrainy, więc i do nas mógł trafić śmiertelnie groźny trunek. Czujność powinny zachować też osoby, które wybierają się właśnie na Podkarpacie bezpośrednio graniczące z Ukrainą.  

Z doniesień medialnych wynika też, że na Ukrainie rozbito ostatnio szajkę, która zajmowała się dystrybucją nielegalnego alkoholu na bardzo dużą skalę.

Celnicy proszą by wszystkie informacje czy spostrzeżenia na temat pojawienia się podejrzanych butelek przekazywać od razu na policję lub bezpośrednio do celników za pośrednictwem telefonu interwencyjnego Służby Celnej: 800-060-000; drogą emailową na adres: [email protected] lub pod numery komórkowy: 502 726 213 i stacjonarny: 12 62 90 587.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)