Poniedziałek, 6 maja. Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty
19/03/2016 - 19:45

Sandecja przywiozła z Głogowa punkt. Puste trybuny

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz zremisowali dzisiaj 1:1 z Chrobrym Głogów w rozgrywkach I ligi piłki nożnej. Mecz rozegrano przy pustych trybunach. Tak zdecydował wojewoda dolnośląski z powodu ekscesów w Głogowie 4 marca, w meczu Chrobrego z Miedzią Legnica.

Do przerwy było 0:0. W drugiej połowie Sandecja grała z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla obrońcy Chrobrego. Gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, a za chwilę, w 54. minucie spotkania Sandecja objęła prowadzenie po strzale Filipa Piszczka. Po sześciu minutach gospodarze wyrównali i ten wynik utrzymał się do końca meczu.

Biało-czarni przywieźli z Głogowa cenny punkt.  Po 22. kolejce Sandecja zajmuje bezpieczne dziesiąte miejsce w tabeli, tracąc do lidera Wisły Płock 16 punktów.

Po raz pierwszy przed własną publiczności Sandecja zagra 26 marca (Wielka Sobota). Kolejarze podejmują wtedy na stadionie przy ulicy Kilińskiego drużynę Zawiszy Bydgoszcz, aspirującą do Ekstraklasy.

"Wyjazd do Głogowa nam niestety odpadł, więc mobilizujemy się na pierwszy mecz na K47 z Zawiszą Bydgoszcz!" - czytamy na stronie Stowarzyszenia Kibiców Sandecji Nowy Sącz.

**

Sandecja zagrała w Głogowie w składzie: Łukasz Radliński, Przemysław Szarek, Martin Cseh,  Dawid Szufryn, Kamil Słaby, Grzegorz Baran, Bartłomiej Dudzic (81' Josef Ctvrtnicek), Maciej Małkowski, Wojciech Trochim, Filip Piszczek (67' Bartosz Sobotka) i Matej Nather.

Mecz sędziował Łukasz Bednarek z Koszalina.