Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
14/02/2019 - 20:30

Ksiądz mitrat Jan Pipka. Każdy człowiek jest dla niego darem [WIDEO]

Długo marzył o tym, żeby założyć pracownię pisania ikon. Swoje marzenie spełnił. Teraz organizuje warsztaty dla profesjonalistów i dla tych, którzy chcą przeżyć mocne dotknięcie Pana Boga.

Ksiądz Mitrat Jan Pipka przyznaje, że praca proboszcza w parafii grecko-katolickiej w Krynicy i Nowym Sączu, jest trudna, bo to praca z ludźmi, których jest bardzo mało.

- Ta nieliczna grupa wiernych, przed którą stawałem i głosiłem słowa,  kiedyś stanowiła dla mnie problem. Potem przekonałem się o tym, że to wielki dar, bo nauczyłem się tego, że każdy człowiek jest dla mnie ważny, każdego człowieka staram się zauważać. Każdy jest dla mnie nie darem i każdym się potrafię cieszyć.

W swojej pracy duszpasterskiej ksiądz Pipka skupił się przede wszystkim na młodzieży i dzieciach. To dla nich, od ponad trzydziestu lat. organizuje rekolekcje, w których biorą też udział całe rodziny. Niespokojny z niego duch.  Utworzył dwa ośrodki rekolekcyjne, jeden w Komańczy w Bieszczadach, drugi w Nowicy, niedaleko Uścia Gorlickiego. 

Ale to ciągle było dla mnie mało – mówi kapłan. - Marzyłem o tym, żeby założyć pracownię pisania ikon. I to marzenie  się spełniło. Organizuję warsztaty dla profesjonalistów i dla tych, którzy chcą przeżyć mocne dotknięcie Pana Boga.  

Więcej informacji o kandydacie: Ks. Jan Pipka.Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2018"

Co mówi o nominowaniu do nagrody  Sądeczanin Roku?

- Kiedy usłyszałem propozycję  wystartowania w plebiscycie,  było to dla mnie duże zaskoczenie, ale też radość z tego, że ktoś zauważa, że to, co robię, ma sens i jest ważne.

Do plebiscytu księdza mitrata Pipkę zgłosił  Dariusz Reśko, wiceburmistrz Piwnicznej

- Współpracujemy ze sobą od wielu lat i zawsze zwracał moją uwagę jego niezwykły sposób sprawowania posługi kapłańskiej i zaangażowanie w życie parafii. To człowiek o wyjątkowej osobowości, niezwykle sympatyczny, który tchnie wewnętrznym spokojem. Wspaniale się z nim rozmawia i gawędzi. Potrafi łączyć ludzi i skupiać ich wokół siebie. Ma też rzadką w dzisiejszych czasach umiejętność. Potrafi słuchać innych. Pewnie dlatego potrafi podejmować wyważone decyzje. To fantastyczny człowiek pełen ciepła i pasji, której można mu tylko pogratulować.

ksiądz mitrat Jan Pipka – SMS o treści SR.8 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2018.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu