Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
16/06/2024 - 10:05

Zrobili to w Centrum Sportu w Marcinkowicach. Czegoś takiego jeszcze nie było! [ZDJĘCIA]

W Powiatowym Centrum Sportu w Marcinkowicach, wraz z pomocą uczniów z Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach, MOS PN zorganizował pierwsze w historii zawody tylko dla najmłodszych zawodników.


Do turnieju zgłosiły się cztery szkoły: Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Rożnowie klasa II i III, Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli klasy III, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach klasy I, II, III oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Specjalnymi im. Mikołaja Kopernika w Chełmcu klasa IIID.


 
W zawodach wzięło udział siedem klas, czyli łącznie 135 uczestników. Sprawdzali swoją kondycję w konkurencjach: gra w dwa ognie, berek z ogonkiem, kółko krzyżyk, tor przeszkód, strzał do celu (bramki) z nogi niewiodącej 1x3. Pokaz broni oraz umiejętności obronnych zapierał dech w piersiach wszystkim dzieciakom. Wszyscy walczyli jak prawdziwi gladiatorzy o pieczątki i punkty do klasyfikacji końcowej. Wszyscy zawodnicy zdobyli tą sama ilość punktów końcowych!


 
- Na szczęście byliśmy na to przygotowani dzięki darczyńcom z powiatu nowosądeckiego.  Serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również gminie Chełmiec za kolorowe dmuchane zamki – mówi Joanna Zajączkowska z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Powiatu Nowosądeckiego. - Dziękuję wolontariuszom z ZS w Marcinkowicach za pomoc przy serwowaniu waty cukrowej, popcornu, malowaniu twarzy, robieniu baniek mydlanych, tatuaży oraz niespodzianek z baloników. Pyszne kiełbaski i lody uwieńczyły sukcesy sportowe dzięki paniom z koła Gospodyń Wiejskich w Marcinkowicach. Dziękuję również dyrektor Iwonie Sikorskiej, że jest z nami za każdym razem i wspiera nasze działania. (źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu)
 

W Powiatowym Centrum Sportu w Marcinkowicach zorganizowano zawody Pod nazwą Mały Mistrz




To pierwsze w historii zawody tylko dla najmłodszych zawodników. Były emocje, była zabawa...






Dziękujemy za przesłanie błędu