Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
13/02/2020 - 15:25

Prawie 800 tysięcy na rekreację dla dwóch chełmieckich sołectw

Tego nigdy za dużo. Mieszkańcy gminy Chełmiec cały czas sygnalizują deficyt miejsc do rekreacji i do wypoczynku. Teraz na zaspokojenie tych apetytów gminie udało się pozyskać prawie pół miliona złotych a w sumie samorząd chce wydać niemal 800 tys. zł. Na co dokładnie wydane zostaną te pieniądze?

Cieszyć się mogą przede wszystkim mieszkańcy Boguszowej i Niskowej. W pierwszej miejscowości powstanie dzięki dofinansowaniu z województwa siłownia pod chmurką. W Niskowej przedsięwzięcie będzie miało znacznie większy rozmach, bo tu wybudowany zostanie kompleks wielofunkcyjny z prawdziwego zdarzenia. W jego skład wejdą trawiaste boisko z do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią sztuczną, na którym będzie można grać m.in. w siatkówkę i koszykówkę. Teren będzie ogrodzony i odpowiednio oświetlony oraz wyposażony w piłkochwyty. Ale na tym nie koniec – kompleks będzie wyposażony w ławki i inne elementy małej architektury m.in. altanę. Ale na tym nie koniec bo i tu utworzona zostanie dodatkowo siłownia na świeżym powietrzu.

Zobacz też: Zawsze może tu poćwiczyć… pływanie! Taką mamy „OSĘ” w Wielopolu

- Gmina Chełmiec w październiku 2019 roku złożyła wniosek w tej sprawie w ramach organizowanego konkursu i przygotowała pełną dokumentację techniczną wraz z prawomocnym pozwoleniem na budowę – informują urzędnicy. Całkowita wartość inwestycji to ok. 770 tys. a dofinansowanie to ok. 482 tys. zł. Różnicę chełmiecki samorząd musi wyłożyć z własnego budżetu.

W ramach tego samego przedsięwzięcia gmina zakupi też przenośną scenę, która pozwoli na organizację imprez plenerowych w różnych miejscach na terenie samorządu.

Wielofunkcyjny kompleks w Niskowej i siłownia w Boguszowej będą ogólnodostępne. Gmina ma 2 lata na budowę od dnia podpisania umowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu