Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
16/04/2024 - 20:00

Polsko-szwajcarski mecz tenisowy 4:0 dla Polek. W deblu zagrała Kryniczanka Katarzyna Kawa

Kryniczanka Katarzyna Kawa zagrała w sobotę (13 kwietnia) w grze deblowej w rozgrywkach tenisowych Billie Jean King Cup, w szwajcarskiej miejscowości Biel. Dzień wcześniej, na kort wyszła liderka rankingu WTA Iga Świątek.

Tenisistka z Krynicy Katarzyna Kawa zagrała w rozgrywkach Billie Jean King Cup, mających rangę tenisowych mistrzostw świata. Mecz polsko-szwajcarski odbył się w dniach 12 i 13 kwietnia w miejscowości Biel (Bienne), w zachodniej Szwajcarii. Polki wygrały 4 : 0 i dzięki temu znalazły się w finale Billie Jean King Cup w Sewilli.

Reprezentująca barwy Beskidzkiego Klubu Tenisowego Advantage, Katarzyna Kawa zagrała (13 kwietnia) w deblu z koleżanką klubową Mają Chwalińską. Ich przeciwniczkami były Celine Naef i Jil Teichmann. Polski duet wygrał mecz 7: 5 i 6:1.

W piątek (12 kwietnia) na twardych kortach w Biel stanęła liderka rankingu WTA Iga Świątek, która wygrała ze sklasyfikowaną na 158. pozycji Simoną Waltert (WTA 158).  Dzień póżniej, najlepsza kobieca rakieta świata pokonała Celine Naef (WTA 148) 6:4, 6:3. (MK) fot. K. Kawa, Żródło: Polski Tenis. Dziękujemy za przesłanie błędu