Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
24/02/2024 - 13:00

Na Jaworzynie Krynickiej rusza Puchar Świata w snowboardzie! Za nami losowanie numerów startowych

Na Jaworzynie Krynickiej rusza Puchar Świata w snowboardzie! Za nami uroczysta ceremonia losowania numerów startowych zawodników, z udziałem m.in: Adama Małysza, prezesa zarządu Polskiego Związku Narciarstwa oraz kibiców.

W sobotę 24 lutego, w ośrodku sportowo-turystycznym na Jaworzynie Krynickiej startuje Puchar Świata FIS w snowboardzie alpejskim. Dwudniowe zmagania pucharowe w sercu Beskidu Sądeckiego poprzedziły treningi zawodników. 

Zawody rozpoczęła ceremonia losowania numerów startowych. W Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju w piątek (23 lutego) 16 zawodniczek i 16 zawodników poznało kolejność, w jakiej wystartują podczas rywalizacji na Jaworzynie Krynickiej.

Losowania numerów startowych zawsze odbywają się w formie ciekawych, a nawet żartobliwych rywalizacji. W Krynicy zawodnicy  ściągali za pomocą szarfy butelkę Kryniczanki, na której pod zdrapką znajdował się numer odpowiadający naczyniu, służącemu do picia wody mineralnej. Z kolei w nim znajdowały się numery startowe snowboardzistów.  

Numery "jeden" wylosowali Niemka Cheyenne Loch i Słoweniec Tim Mastnak. Nasz zawodnik, Oskar Kwiatkowski, mistrz świata wylosował "trójkę". 

- Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, którzy przybyli do Krynicy na to wydarzenie. Jest to dla nas niesamowite, że możemy organizować pierwszy w historii Puchar Świata w snowboardzie.- mówił Adam Małysz, prezes zarządu PZN.

- Mam nadzieję, że nie zawiedziemy kibiców i zawodników. Że będą chcieli tutaj wracać na kolejne zawody, bo obiecuję, iż postaramy się, aby w przyszłości dalej je organizować. 

- Decyzja FIS o przyznaniu nam organizacji jest ogromnym wyróżnieniem - dodał Daniel Pitrus, prezes zarządu Grupy PKL. - Robimy wszystko, aby zawody odbyły się w dobrym klimacie tak, aby każdy je miło wspominał.

Losowanie numerów startowych stało się dla kibiców okazją do spotkania z najlepszymi zawodnikami, porozmawiania z nimi oraz zrobienia wspólnego zdjęcie. Mogli też odebrać bezpłatne wejściówki na każdy dzień zawodów Pucharu Świata. (MK), fot. (MK).Dziękujemy za przesłanie błędu