Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
01/06/2022 - 10:50

Lokalna piłka nożna w żałobie. Zmarł Ryszard Piwowar, działacz i człowiek-klub

To bardzo smutna informacja dla całego światka lokalnej piłki nożnej. W wieku 65 lat zmarł Ryszard Piwowar, założyciel i wieloletni prezes klubu Victoria Witowice Dolne. Przez długie lata działał na rzecz lokalnego futbolu, za co otrzymywał liczne odznaczenia.

Sądecka piłka nożna pogrążyła się w żałobie. Śmierć lokalnego działacza jest zawsze bardzo ciężkim przeżyciem. Tym bardziej jeśli mówimy o człowieku, którego wkład w rozwój sportu był bardzo duży. 31 maja, w wieku 65 lat zmarł Ryszard Piwowar.

Był założycielem, a następnie prezesem i wielkim fanem klubu Victoria Witowice Dolne. To właśnie z tym zespołem jego losy były związane w szczególny sposób. Miał ogromny wkład w jego największe sukcesy, w tym występy na IV-ligowych boiskach.

Dał się poznać jako patriota zaangażowany w sprawy lokalnej społeczności. Jak wspominają znajomi, jego drugą pasją była naprawa telewizorów. Pracował również w elektrowni w Rożnowie.

Śp. Ryszard Piwowar działał w zarządzie Wojewódzkiego i Powiatowego LZS oraz Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu. – Był wieloletnim gospodarzem i promotorem tutejszego sportu. Można o nim powiedzieć człowiek-klub. To niepowetowana strata dla naszego środowiska piłkarskiego – żegna zmarłego na Facebooku Victoria Witowice Dolne.

O bardzo dużej stracie wspomina także prezes MZPN podokręgu Nowy Sącz Paweł Cieślicki. Jak mówi, śp. Ryszard był wielkim działaczem i społecznikiem, całkowicie oddanym swojemu klubowi oraz wspaniałym przyjacielem.

- Twoja śmierć wyzwoliła we wszystkich działaczach sportowych, nie tylko w Nowym Sączu, ale i w Krakowie, lawinę wzruszeń, emocji i ciepłych słów. Choroba przyszła niespodziewanie, śp. Ryszard do ostatnich chwil starał się zachować pogodę ducha. Będąc w szpitalu przekazał wszelkie sprawy swojemu synowi Dariuszowi, nie zapominając również o swoim kochanym klubie. Tak się też stało, podczas ostatniej kolejki syn był na obiekcie doglądając wszystkiego, co jest związane z  przygotowaniem zawodów. Żegnaj przyjacielu! Nigdy nie zapomnimy o tobie! – mówi prezes Paweł Cieślicki.

Śp. Ryszard Piwowar za swoją pracę otrzymał wiele odznaczeń. Było to m.in. Złote Jabłko Sądeckie, Złota Honorowa Odznaka PZPN, Medal Zasłużony Działacz Sportowy, Złota Honorowa Odznaka KOZPN (obecnie MZPN), Medal 90-lecia MZPN Kraków, Złota Honorowa Odznakę LZS, Medal 60-lecia LZS, Złota Honorowa Odznaka OZPN Nowy Sącz czy tytuł Ambasadora Futbolu Nowosądeckiego.

Msza święta żałobna odprawiona zostanie w sanktuarium św. pustelników Świerada i Benedykta w Tropiu w sobotę (4 czerwca) o godz.: 10:30. Pół godziny wcześniej rozpocznie się różaniec. ([email protected], fot.: klepsydra Facebook)Dziękujemy za przesłanie błędu