Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
12/01/2023 - 19:40

Biegacze znowu staną na starcie! Tym razem pobiegną Beskidem Wyspowym

To będzie kolejny niezwykle ciekawy weekend. Bardzo aktywnie spędzą go sportowcy, którzy wystartują w biegu Winter Miles of Beskid Wyspowy. Będzie się działo w sobotę na trasach regionu!

Bieg Winter Miles of Beskid Wyspowy

Mimo że w wielu miejscach regionu nie mamy śniegu, to trwa wciąż zima. Temperatury są niskie, co z pewnością nie sprzyja aktywności fizycznej na zewnątrz. Dla pasjonatów biegania nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Trenują przez cały rok.

W sobotę będą mieli okazję wystartować w kolejnych interesujących zawodach. Pora na Winter Miles of Beskid Wyspowy. Będzie to pierwsza edycja tego biegu w zimowej wersji. Dystans to 14 mil, a więc nieco ponad 22,5 km.

Trasa wokół Łącka

- Trasa prowadzi z amfiteatru w Łącku na górę Jeżową, skąd dalej biegacze pobiegną na Byniową, dalej w dół do Zbludzy i przepięknym mocnym podejściem czekać będzie około 4-kilometrowa wspinaczka na szczyt góry zakochanych, czyli Modyni. Stamtąd żółtym szlakiem w do Łącka – opisują przebieg trasy organizatorzy.

Limit czasowy w przypadku tego biegu wynosi 5 godzin. 70 proc. trasy prowadzi drogami szutrowymi i leśnymi ścieżkami, a 30 proc. asfaltem. Na starcie pojawi się wielu zawodników, spragnionych sportowej rywalizacji. Emocji na pewno nie zabraknie! ([email protected], fot.: Ultra Miles of Beskid Wyspowy)Dziękujemy za przesłanie błędu