Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
28/12/2020 - 12:50

Andrzej Kuźma: mimo problemów w 2020 roku amatorska piłka nożna dała radę

Od października Małopolski Związek Piłki Nożnej Podokręg Nowy Sącz ma nowego prezesa. Jest nim znany w sądeckim środowisku piłkarskim trener Andrzej Kuźma. Jego zadanie nie należało do najłatwiejszych musiał bowiem poradzić sobie z organizacją rozgrywek w trudnym pandemicznym okresie. Jak podsumowuje mijający rok?

Dla piłki amatorskiej nie był to łatwy rok. Odwołanie rundy wiosennej sprawiło, że piłkarze mieli ponad pół roku przerwy od spotkań ligowych. Do rywalizacji powrócili dopiero w nowym sezonie.

Na skutek decyzji o braku spadków, drużyn w ligach jest więcej niż pierwotnie to zakładano. Do tego dochodziła konieczność odwoływania meczów. Koronawirus po raz kolejny wywrócił zatem znaną nam wcześniej rzeczywistość „do góry nogami”.

Zobacz także: Arkadiusz Aleksander podsumowuje: jak na tak krótki okres udało się dużo zrobić

- Rok był dla nas ciężki ze względu na pandemię. Na szczęście rozgrywki zostały do końca przeprowadzone zgodnie z terminarzami. Funkcję prezesa przejąłem od października. Unormowaliśmy sytuację płynności finansowej. Z punktu widzenia organizacyjnego, dzięki pomocy moich działaczy, poszło chyba wszystko w dobrym kierunku – mówi Andrzej Kuźma, prezes MZPN Podokręgu Nowy Sącz.

Było parę trudniejszych spraw, ale wszystko jest na dobrej drodze do unormowania. Myślę, że rok zamkniemy w pomyślny sposób. Wiadomo, że na boiskach były kontrowersje, ale komisja dyscypliny i komisja gier na bieżąco to rozpatruje. Została nam do wyjaśnienia jeszcze jedna sprawa, powinniśmy ją załatwić w najbliższym czasie – dodaje.

Duży pozytyw to fakt, że poza problemami koronawirusowymi inne kwestie zostały pozytywnie rozwiązane. Jest to na pewno powód do zadowolenia. – Nieraz trzeba było z powodu "Covida" przekładać mecze i ustalać nowe terminy. W pewnym momencie były również fatalne warunki pogodowe, ale sobie poradziliśmy. Nasze biuro oraz wszystkie komisje działają zdalnie. Jakoś dajemy radę i oby tak dalej – wyjaśnia prezes Kuźma.

Zobacz także: Piłkarze do kupienia. Sandecja ogłosiła listę transferową

Kolejne restrykcje koronawirusowe wprowadzane przez rząd, w dalszym ciągu nie ułatwiają uprawiania amatorskiego sportu. Wydaje się, że 2021 rok może być pod tym względem równie trudny. Jakie wobec tego prezes Kuźma ma oczekiwania na kolejne 12 miesięcy?

- Chciałbym, aby nasza współpraca z klubami sportowymi i sympatykami piłki nożnej na terenie Sądecczyzny układała się jak najlepiej, bez żadnych niedomówień. Działamy dla klubów i służymy im pomocą, więc liczę, że będą z naszej pracy zadowolone. Na koniec życzę wszystkim dużo zdrowia i sukcesów w nowym roku  – mówi Andrzej Kuźma. (MP), fot.: Archiwum sadeczanin.info, Biegoniczanka Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu