Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
15/12/2023 - 16:30

Zmiana na najważniejszym stanowisku w Sandecji! Właśnie wybrali nowego prezesa

Nie minęło wiele czasu od zakończenia rundy jesiennej II ligi, a w Sandecji doszło już do prawdziwego trzęsienia ziemi. Poznaliśmy właśnie nazwisko nowego prezesa klubu. Jego dotychczasowy sternik nadal pozostaje jednak we władzach.

Zmiany w Sandecji Nowy Sącz

Jak można było przypuszczać, w przerwie zimowej w Sandecji dzieje się bardzo dużo. 2023 rok zespół zakończył na przedostatnim miejscu w II lidze i wiosną będzie musiał walczyć o utrzymanie. Strata do bezpiecznej lokaty wynosi 5 punktów. 

Z klubu odeszło już dwóch dyrektorów - Maciej Korzym oraz Mateusz Dwojak. Na tym jednak nie koniec zmian w zarządzie. Okazuje się, że funkcji prezesa nie będzie już sprawował Miłosz Jańczyk. Przypomnijmy, że stery w klubie z ulicy Kilińskiego przejął w październiku 2021 roku. 

Sandecja ma nowego prezesa

Jego następcą został Tomasz Bałdys. To nazwisko, które mieszkańcom Nowego Sącza mówi zapewne niewiele. Lepiej znany jest w świecie hokeja. Jak podaje serwis “hokej.net” wcześniej starał się o stanowisko prezesa Podhala Nowy Targ oraz walczył o reaktywację seniorskiego hokeja w Krynicy-Zdroju.

Nowy prezes “Biało-czarnych” długo związany był też z Cracovią, w której odpowiadał m.in. za transfery. - W przeszłości pracował jako oficer łącznikowy pomiędzy UEFA i Reprezentacją Anglii, Delegat Meczowy MZPN, a obecnie jest członkiem zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i członkiem komisji ds. rozgrywek i piłkarstwa profesjonalnego PZPN - wymienia na swojej stronie internetowej Sandecja.

Najbardziej zaskakiwać może jednak coś innego. Nowy prezes ma być jednocześnie dyrektorem sportowym. Dodatkowo, Miłosz Jańczyk zostaje w klubie jako wiceprezes. Niebawem usłyszymy zapewne również o pierwszych ruchach transferowych. ([email protected], fot.: Adrian Maraś/ Sandecja Nowy Sącz, IM)Dziękujemy za przesłanie błędu