Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
16/10/2021 - 13:35

Rewanż za poprzedni rok. Znamy finalistów regionalnego Pucharu Polski

Mimo że w jednym z półfinałów było bardzo blisko niespodzianki, faworyci nie zawiedli. W finale Pucharu Polski podokręgu Nowy Sącz zmierzą się czwartoligowcy – Kolejarz Stróże i Poprad Muszyna. Co ciekawe, drużyny te rywalizowały już ze sobą przed rokiem.

Na szczeblu centralnym rozegrana została już 1/32 finału Pucharu Polski. Z rozgrywkami, po porażce ze Stomilem Olsztyn, pożegnała się m.in. Sandecja. Bój toczyły w mijającym tygodniu również lokalne drużyny. Mecze półfinałowe dostarczyły wielu emocji.

Bardzo blisko sensacji było w Wielogłowach, gdzie występująca na co dzień w A-klasie Dąbrovia „postawiła się” Kolejarzowi Stróże. IV-ligowiec nie mógł znaleźć sposobu na rywala. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2 (bramki: Jakub Bogdanowicz x2; Przemysław Ogorzałek, Kamil Jakubowski).

Do rozstrzygnięcia potrzebna była seria rzutów karnych. W nich lepsi okazali się piłkarze ze Stróż i to oni zameldowali się w wielkim finale. Ich rywalem będzie Poprad Muszyna, który pokonał lidera Klasy Okręgowej – Barciczankę 2-1.

Decydujące starcie zostało zaplanowane na 27 października. Przypomnijmy, że drużyny te mierzyły się ze sobą w finale już rok temu. Wówczas lepsi okazali się zawodnicy z Muszyny. Jak będzie tym razem? ([email protected], fot.: MP)Dziękujemy za przesłanie błędu