Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
01/02/2023 - 11:10

FC Barcelona przyjedzie do Starego Sącza! Piłkarze wezmą udział w turnieju Sokolika

Na co dzień nie mamy okazji podziwiać w naszym regionie najlepszych drużyn na świecie. Niedługo się to jednak zmieni. Młodzi wychowankowie FC Barcelony, trenujący w słynnej szkółce La Masia, przyjadą do Starego Sącza. Będzie to dopiero drugi raz w historii, kiedy goszczą w naszym kraju.

FC Barcelona przyjedzie do Starego Sącza

Któż nie zna piłkarskiej FC Barcelony? Nawet osoby, które piłką nożną się praktycznie nie interesują, doskonale wiedzą jak wielka jest to drużyna. Dla Polaków ma znaczenie szczególne. To właśnie tutaj występuje Robert Lewandowski. Nasz rodak radzi sobie bardzo dobrze i niemal w każdym spotkaniu wpisuje się na listę strzelców.

Wkrótce młodzi wychowankowie hiszpańskiego zespołu przyjadą do Starego Sącza, gdzie wezmą udział w turnieju Sokolika. Przypomnijmy, że to rozgrywki cieszące się wielką renomą. Znanych drużyn w nich nie brakuje.

- To wręcz nieprawdopodobne, że wychowankowie najsłynniejszej akademii piłkarskiej na świecie, słynnej La Masii, w czerwcu pojawią na Sądecczyźnie. Będą mogli skonfrontować swoje umiejętności na tle rówieśników z ponad 17 krajów Europy i Azji! – mówi Tomasz Popiela, prezes fundacji „Ja też mam marzenia” organizującej turniej Sokolika.

FC Barcelona zagra w turnieju Sokolika

Zaproszenie tak znanego zespołu w nasze strony bez wątpienia nie było łatwe. To z tej akademii wywodzi się przecież wiele gwiazd światowej piłki nożnej. Wcześniej tylko raz w historii zespół pojawił w naszym kraju. Jak to się zatem stało, że udało się go ponownie sprowadzić?

- Szansę, że władze akademii Barcelony z tysięcy zaproszeń z całego świata wybiorą właśnie twój turniej, można porównać jak trafienie szóstki w totolotka. Mozolna i rzetelna praca, jaką wykonujemy od kilkunastu lat sprawiły, że o Turnieju Sokolika mówi się w całej Europie. Świetne recenzje wystawiły nam hiszpańskie zespoły goszczące u nas w latach ubiegłych: Atletico Madrid, Girona FC, Celta Vigo oraz Deportivo La Coruna. Jak widać te opinie dotarły do popularnej ,,Blaugrany’’ – tłumaczy Tomasz Popiela.

Oprócz Barcelony w turnieju weźmie też udział m.in. AC Milan, Celta Vigo, Deportivo La Coruna, Omonia Nikozja, KRC Genk, Sparta Praga czy Kerala Blasters z Indii. To bez wątpienia historyczny moment dla naszego regionu. ([email protected], fot.: Tsutomu Takasu, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons/ ikona, Tsutomu Takasu, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons - zdjęcia ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu