Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
10/02/2024 - 12:25

Decyzja została podjęta! Sandecja Nowy Sącz wraca na dobrze znany stadion

To już ostatnia prosta przygotowań do rundy wiosennej II ligi. Gdzie swoje mecze będzie rozgrywała w roli gospodarza Sandecja? Jak się okazuje, wróci na dobrze znany sobie stadion. Dużo zmian mamy także w harmonogramie gier sparingowych.

Sandecja Nowy Sącz ponownie w Niepołomicach

Polska piłka klubowa powoli wybudza się z zimowego snu. W piątek rozgrywki wznowiła Ekstraklasa, a za tydzień startuje także I liga. Kibice w Nowym Sączu najbardziej czekają jednak na powrót II ligi, który zaplanowany został na 24 lutego.

Gdzie w roli gospodarza będzie grała Sandecja? W grudniu pojawił się pomysł, aby mecze odbywały się w Barcicach. Byłoby to z pewnością rozwiązanie korzystniejsze dla kibiców. Miejscowość jest oddalona od Nowego Sącza o 13 km. Przypomnijmy, że jesienią zespół występował na obiekcie krakowskiej Garbarnii.

Obiekt Barciczanki wymagałby jednak niezbędnych modernizacji. Dziś już wiadomo, że władze Sandecji nie zdecydowały się na takie rozwiązanie. Klub przekazał, że wiosną jego domem będą ponownie Niepołomice. Sandecja grała już tam w poprzednim sezonie, kiedy spadała z I ligi. 

Sparingi Sandecji Nowy Sącz

Na ostatniej prostej przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych w harmonogramie gier sparingowych Sandecji doszło do zmian. W sobotę zamiast spotkania z Resovią drużyna zmierzy się z liderem IV ligi - rezerwami Wisły Kraków. Wszystko dlatego, że zespół z Rzeszowa rozegra dziś zaległy mecz ligowy z Wisłą Płock.

Jak się dowiedzieliśmy, na 17 lutego planowany był sparing z Barciczanką Barcice. On również nie dojdzie jednak do skutku. W środę “Biało-czarni” zagrają natomiast z Tatranem Preszów. Pierwszy mecz ligowy odbędzie się 24 lutego, a rywalem sądeczan będą rezerwy Zagłębia Lubin. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu