Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
07/05/2019 - 19:30

Wielkie historyczne święto we Lwowie i duży sukces Akademii Sandecja

Pogoń Lwów to najstarszy polski klub piłkarski świętujący swoje 115-lecie. Z tej okazji zorganizowano turniej dziecięcy, a zwycięska w nim okazała się drużyna Akademii Sandecja.

Udział w turnieju wzięły zespoły: Polonia Przemyśl, Wisła Kraków, Akademia Piłkarska 21 z Krakowa, Sandecja Nowy Sącz, Garbarnia Kraków, Reprezentacja Powiatu Wrocławskiego, Pride Lwów oraz gospodarze Pogoń Lwów. Zawody rozgrywały drużyny z rocznika 2007 i młodsi.

Zespoły podzielono na dwie grupy, a z każdej do półfinałów awansowały dwa spośród nich. Sandecja w meczu finałowym zmierzyła się z Reprezentacją Powiatu Wrocławskiego i wygrała 4:1.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Dorian Florek z Sandecji, najskuteczniejszym strzelcem był Jakub Mita z Garbarni Kraków, a najlepszym zawodnikiem Mateusz Jaworski z Nowego Sącza. Zwycięzcy puchar odebrali z rąk Marka Horbania, prezesa Pogoni Lwów.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy jako Akademia Sandecja uczestniczyć w obchodach 115-lecia klubu LKS Pogoń Lwów. Dla naszych zawodników z rocznika 2007 był to kolejny turniej w którym mogli zmierzyć się z mocnymi drużynami zarówno polskimi, jak i ukraińskimi. Duże gratulacje dla całego zespołu, że w stawce ośmiu drużyn okazali się najlepsi i zajęli 1 miejsce. Mnie również cieszy fakt, iż była to również bardzo dobra lekcja historii dla naszych młodych podopiecznych, którzy podczas wizyty we Lwowie wzięli udział w poświęceniu sztandaru klubu Pogoń Lwów oraz historycznej grze terenowej „ Pionierzy Galicyjskiej Piłki Nożnej" - powiedział Mateusz Dwojak, dyrektor Akademii Sandecja.

Dodatkowo podczas turniejowej wizyty we Lwowie zawodnicy Akademii Sandecja wraz z panią Iwoną Romaniak, prezesem Fundacji Bratnia Dusza przekazali potrzebującym dzieciom z miejscowego sierocińca dary zebrane przez mieszkańców Sądecczyzny oraz przedszkole w Miliku.

MŚ ([email protected]). Fot. Pogoń LwówDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)