Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
26/07/2013 - 09:46

Siatkówka. Nad zespołem STS Sandecja zawisła groźba wycofania z ligi

Wydaje się to niewiarygodne, ale kobiecy drugoligowy zespół STS Sandecja może zostać wycofany z rozgrywek. Powód – brak pieniędzy.

- Cały czas, w poprzednim sezonie również balansowaliśmy nad przepaścią – mówi prezes STS Sandecja Zygmunt Wójsik. – Nasze wydatki ograniczyliśmy do niezbędnego minimum, a teraz czekamy na drugą transzę dotacji z Urzędu Miasta, by spłacić zaległości. Cały czas wszyscy działacze pracują, by zbudować budżet na nowy sezon. Nie wyobrażam sobie wycofania drużyny z rozgrywek. Nie po to zespół tak zaciekle walczył o zachowanie II ligi, by teraz spuścić głowę i ze smutkiem ją opuścić. Tak się nie może stać. Do końca roku potrzeba 50 tys. zł. Warto dodać, że w porównaniu do poprzedniego sezonu otrzymaliśmy 23 tys. zł mniej dotacji z miasta. Dużo kosztowały nas sukcesy w kategoriach młodzieżowych. Każdy wyjazd na zawody centralne to były spore wydatki i teraz tych pieniędzy brakuje. Jednym słowem sukces jest fajny, ale sporo kosztuje.
Zaraz po zakończonym sezonie, choć nie podawano tego do publicznej wiadomości trener Łukasz Mężyk zrezygnował z prowadzenia zespołu.
- Oczywiście było to dla mnie wyróżnienie, że mogłem pracować w II lidze. Ale jednocześnie byłem i jestem bardzo mocno zaangażowany w pracę z młodzieżą siatkarską w SKPS Dunajec MPW. To spowodowało, że praktycznie nie miałem czasu dla rodziny i siebie.
Kto będzie prowadził zespół STS Sandecja na razie nie wiadomo. Chętnych nie brakuje, ale względów finansowych władze sekcji chcą postawić na kogoś z naszego regionu. Mówi się o poprzednim trenerze Tadeuszu Wcześnym, ale w grę wchodzi również Andrzej Potoniec. Decyzje w tej sprawie zapadną niebawem, bowiem w połowie sierpnia drużyna rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. To nie koniec zmian. Wiele wskazuje, że nie będzie już występować w barwach nowosądeckiego klubu Anna Postrożny. Do Pałacu Bydgoszcz została wypożyczona Karolina Szczygieł, złota kadetka mistrzostw Europy.
- Na razie nie wiem czy i kim będziemy uzupełniać skład – dodaje Zygmunt Wójsik. – Przed połową sierpnia odbędzie się zebranie Zarządu, później spotkanie z siatkarkami, po którym będziemy wiedzieć kto chce zostać, kto będzie grał w I zespole.
(JEC)
Na zdjęciu: Łukasz Mężyk już nie jest trenerem STS Sandecja, Anna Postrożny - pierwsza z lewej również opuściła STS
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)