Piątek, 26 kwietnia. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
30/11/2014 - 04:00

Siatkówka. Muszynianka gromi. Dąbrowa na deskach!

W swoim dziewiątym meczu ligowym, drużyna „Mineralnych” odniosła ósme zwycięstwo w tym sezonie.
Rywalem „Mineralnych” była ekipa Tauronu Banimexu MKS Dąbrowy Górniczej. Lepszy początek tego spotkania zanotowały przyjezdne, które grały odważniej i potrafiły zdobywać punkty w niełatwych sytuacjach. Na ich nieszczęście po chwili letargu, do gry wróciły gospodynie, które grały dobrze w ataku i w obronie. Set był jednak zacięty, zaś dąbrowianki potrafiły nawet wyjść na prowadzenie 21:20, a mimo to przegrały go ostatecznie do 23. Muszynianka pokazała mocniejszy charakter.

Przyjezdne nie zamierzały jednak łatwo złożyć broni i w kolejnym secie zdołały odskoczyć na kilka punktów. Muszynianka przypominała wówczas zdezorientowanego boksera. „Prawdziwą drużynę cechuje to, że potrafi się podnieść z opresji”. I miejscowe potrafiły tego dokonać, wygrywając tę partię 25:21 i prowadząc 2-0 w setach!

W trzeciej odsłonie meczu, siatkarki z Muszyny grały z większym luzem, dzięki czemu prowadziły nawet sześcioma punktami. Bardzo dobrze funkcjonował blok i to ta formacja okazała się kluczem do sukcesu w ostatecznym rozrachunku.

Siódmego grudnia „Mineralne” zmierzą się w Bielsku-Białej z drużyną Aluprofu.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3-0 (25:23, 25:21, 25:16)

Muszynianka: Radenkovic, Carter. Ciaszkiewicz - Lach, Różycka, Wojcieska, Plchotowa, Maj – Erwardt (L), Kurnikowska, Gierak

MKS: Cemberci, Kaliszuk, Sraniucha – Szczurek, Mancuso, Dzikiewicz, Sobolska, Urban (L), Strasz (L), Piekarczyk, Łukaszewska

MVP: Karolina Różycka