Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
16/05/2016 - 11:35

Siatkarki STS Sandecja awansowały do II ligi

Siatkarki STS Sandecja po trzech zwycięstwach w turnieju finałowym awansowały do II ligi. Turniej odbywał się w Tuliszkowie, woj. wielkopolskim w dniach 13-15 maja.

Podopieczne trenera Tadeusza Wcześnego piątek pokonały 3:1 MUKS Volley Płock. W drugim spotkaniu, w sobotę, po pięciosetowej walce wygrana z UKS Burza Borowa Wieś(Mikołów) 3:2. W trzecim, niedzielnym meczu Sądeczanki wyszły naprzeciwko gospodyniom z Tuliszkowa i zwyciężyły 3:0. Wygrana w turnieju finałowym dała Sandecji awans do II Ligi.

Skład: Joanna Rams (kapitan), Magdalena Wojta, Sylwia Janusz, Anna Bodziony, Karolina Wojta, Katarzyna Drąg, Paulina Kosal (libero), Aleksandra Szczygieł, Magdalena Maciuszek,  Patrycja Gomółka, Katarzyna Tokarczyk oraz Monika Olbrycht.
***
Drużyna Sandecji była niekwestionowanym liderem III ligi małopolskiej seniorek przez cały sezon. W półfinale o walkę do II Ligi, który odbył się w Nowym Sączu 30 kwietnia, dziewczyny odprawiły z kwitkiem zespół UKS MOSiR Jasło 3;1,a w finale nie miały sobie równych. Przedsezonowe założenia co prawda zakładały taki scenariusz, ale mało kto się spodziewał aż takiej dominacji zespołu z Nowego Sącza.

Skład drużyny Sandecji to mieszanka rutyny i młodości, kilka dziewczyn z pierwszego składu ma po 16/17 lat. Prawie cały skład to wychowanki Sandecji, jedynie Katarzyna Drąg jest wychowanką Kromera Gorlice.

"Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu. Miastu na czele z prezydentem Ryszardem Nowakiem, dyrekcji II LO za udostępnianie hali na zawody, sponsorom, szczególnie firmie Bogdański, rodzicom, sympatykom i kibicom STS Sandecja oraz zawodniczkom, jesteście wielkie!'' - czytamy w triumfalnym komunikacie zarządu STS Sandecja.

(s)źródło:  STS Sandecja

Siatkarki STS Sandecja awansowały do II ligi


Dziękujemy za przesłanie błędu