Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
03/02/2016 - 11:40

Siatkówka: Komplet punktów Dunajca w dwóch meczach

Kolejne dwa zwycięstwa odnieśli występujący w III lidze siatkarze Dunajca Nowy Sącz. Tym razem pokonali zajmujące drugie i trzecie miejsce drużyny z Gorlic i Tarnowa. Sądeczanie umocnili się po tych spotkaniach na pozycji lidera Grupy Wschodniej III Ligi Małopolskiej.

Spotkanie w Tarnowie lepiej zaczęli gospodarze którzy mocną zagrywką odrzucili sądeczan od siatki i objęli prowadzenie 16-10. Zawodnicy Dunajca swoją cierpliwą gra odrobili straty i doprowadzili do emocjonującej końcówki w której decydujący punkt zdobyli po pojedynczym bloku Ciuły.
Drugi set to koncert gry sądeczan, w których szeregach atakami popisywali się: Zając, Nalepka i Hamiga.
Trzeci set to walka punkt za punkt. W decydującym momencie as serwisowy Hamigi pozwolił na odskoczenie gości na dwa punkty. Mecz zakończył atakiem świetnie spisujący się tego dnia Nalepka.

ISKIERKA KRZYZ TARNÓW    -    Dunajec Nowy Sącz    0:3 (24:26, 17:25, 23:25)

Skład SKPS Dunajec: Nalepka, Zając, Gawron, Hamiga, Ogorzały, Ciuła, Zabrzeski (L) oraz Luberda, Chmielowski
**
W następnej kolejce, przy wypełnionej hali, spotkał się lider z Nowego Sącza z  wiceliderem, drużyną GKPS Gorlice. W pierwszym spotkaniu tych drużyny Gorliczanie na własnym parkiecie pokonali sądecki zespół 3-2. Była to jak dotąd jedyna porażka Dunajca w III lidze.
Pierwsze dwa sety  pewnie, po bardzo dobrej grze wygrali gospodarze. Świetnie funkcjonował tego dnia blok Dunajca, w którym prym wiedli: Ogorzały, Gawron, Chmielowski i Hamiga. Bardzo dobrze w obronie spisywali się Zabrzeski i Nalepka. W polu zagrywki seria asów lub odrzucających gorlicką drużynę zagrywek popisywali się Hamiga i Chmielowski.
W trzecim secie rozluźnienie w drużynie gospodarzy wykorzystał GKPS wygrywając seta do 23.
Czwarty set to pełna dominacja siatkarzy Dunajca, którzy kończyli ataki po rozegraniach świetnie grającego tego dnia Gawrona. Na bardzo wysokim poziomie zagrał w tym spotkaniu Hamiga którego atomowe ataki robiły wrażenie na licznie przybyłych tego dnia kibicach.

Dunajec Nowy Sącz – GKPS 3:1 (25:19,25:18,23:25,25:14)

Skład SKPS Dunajec: Nalepka, Magiera, Gawron, Hamiga, Ogorzały, Chmielowski, Zabrzeski (L) oraz Luberda, Bodziony, Ciuła, Gruca.

- Cieszy postawa jaką prezentujemy w tak ważnych meczach na boisku. Przed tymi meczami mieliśmy mieliśmy problemy zdrowotne. Jak ambitną grupę zawodników prowadzę dowodzi to że  noc jeden z zawodników odwodniony po grypie żołądkowej spędził w szpitalu a następnego dnia pojawił się już na treningu. Kolejni mimo wcześniejszych ustaleń, że maja wolne od treningu gdy ich cos boli zaciskają zęby i przychodzą na zajęcia i dają z siebie 100 procent. Jestem dumny z postawy moich podopiecznych. Teraz okres troszeczkę luźniejszy dla seniorów, musimy natomiast skupić się na drużynach kadetów i juniorów którzy maja teraz Finały wojewódzkie – podsumował trener SKPS Dunajec Łukasz Mężyk