Piątek, 26 kwietnia. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
16/02/2017 - 10:55

Sandecja testuje dwóch piłkarzy. Bartków odszedł

W srodę, w kolejnym sparingu Sandecja pokonała na własnym boisku drugoligową Stal Rzeszów 3 : 0 (1 : 0). Bramki strzelili: Sebastian Łęchota i dwukrotnie Bartłomiej Kasprzak.

W barwach Sandecji testowani byli dwaj nowi zawodnicy - Sebastian Łętocha oraz Stepan Hirskyj.

Obaj grali ostatnio w beniaminkach zaplecza ekstraklasy. Pierwszy w Stali Mielec, dla której rozegrał 106 spotkań, zdobywając w nich 36 bramek. Natomiast Ukrainiec reprezentował barwy GKS Tychy. Tam na boisku pojawił się 27 razy, zdobywając 3 bramki. Co ciekawe, w sezonie 2014/15, gdy był piłkarzem Chrobrego Głogów, strzelił gola "Biało-czarnym".

Sandecja zagrała ze Stalą Rzeszów w składzie (I połowa): Łukasz Radliński - Lukas Kubań, Adrian Jurkowski, Dawid Szufryn, Kamil Słaby (35' Kacper Smoleń) - Adrian Basta, Grzegorz Baran, Sebastian Łętocha, Mateusz Wdowiak, Maciej Małkowski - Maciej Korzym.

Sandecja (II połowa): Łukasz Radliński - Adrian Danek, Adrian Jurkowski, Michal Piter-Bućko, Michał Szeliga - Bartłomiej Kasprzak, Michał Gałecki, Stepan Hirśkyj, Wojciech Trochim, Kacper Smoleń (75' Hubert Maślanka) - Sebastian Łętocha (60' Wiktor Nowak).

Jedni przychodzą, drudzy odchodzą

Mateusz Bartków we wtorek rozwiązał kontrakt z Sandecją. 25-letni obrońca w grudniu ubiegłego roku został wystawiony na listę transferową. Jesienią rozegrał dziewięć meczów w I lidze.
"Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie biało-czarnych barw i życzymy wszystkiego najlepszego w dalszej karierze!" - czytamy w komunikacie zarządu Sandecji,zamieszczonym na oficjalnej stronie klubu.

Rozgrywki I ligi piłki nożnej ruszają na początku marca. Po rundzie jesiennej Sandecja zajmuje szóste miejsce w tabeli, ale ma w zapasie dwa zaległe mecze.