Czwartek, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
02/02/2013 - 17:39

Sądeczanki gromią rywalki – Ćwierćfinały mistrzostw Polski juniorek

W drugim dniu turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski juniorek kolejne zwycięstwo odniosły gospodynie zespół UKS Dwójka. Dzięki wygranej sądeczanki są już pewne awansu do półfinałów MP.

UKS Dwójka Nowy Sącz – KS Zgoda Ruda Śląska 37-26 (16-16)
UKS Dwójka: Czop, Błaszczyk: Cempa 10, Jurczak 8, Baziak 7, Bodziony 6, Tokarczyk 3, Waligóra 3, Widulińska.
Zgoda: Kołoczek, Brzeska: Frątczak 12, Baranowska 7, Dziółko 3, Wójcik 2, Hodyjas 1, Heczel 1.
Przed turniejem wydawało się, że to właśnie zespół Zgody jest murowanym faworytem. Tymczasem rywalki przegrały i to wysoko. W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany, choć sądeczanki po 6 minutach spotkania prowadziły 6-1. Piłkarki z Rudy Śląskiej zerwały się do walki szybko odrabiając straty. Po kwadransie gry było 11-9 dla sądeczanek. Pod koniec pierwszej połowy sędziowie usunęli dwie zawodniczki UKS Dwójki. To spowodowało, że rywalki wyrównały.
Po przerwie do 35 minuty gra była wyrównana. Ale im dłużej trwało spotkanie, tym przewaga gospodyń rosła. Bardzo dobrze, skutecznie grały Jurczak, Cempa i Baziak i na kwadrans przed końcem meczu było 27-23, po 50 minutach 31-24. Wypracowanej przewagi sądeczanki nie wypuściły już z rąk, a pod koniec meczu zdobyły kolejne bramki pokonując Zgodę 37-26.