Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 sierpnia. Imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii
25/01/2018 - 22:00

Młodzieżowy reprezentant Polski w Sandecji!

Kolejnym zawodnikiem, który wzmocnił Sandecję przed rundą wiosenną jest Jakub Bartosz. Młodzieżowy reprezentant Polski został wypożyczony z Wisły Kraków na sześć miesięcy.

- Pracowaliśmy nad tym transferem od pewnego czasu i cieszymy się, że rozmowy zakończyły się pozytywnie. Dołącza do nas zawodnik, który pomimo młodego wieku ma już doświadczenie w ekstraklasie, więc liczymy na jego pomoc w walce o utrzymanie - powiedział Arkadiusz Aleksander, dyrektor sportowy klubu.

Piłkarz jeszcze wczoraj przebywał w Hiszpanii na zgrupowaniu swojej krakowskiej drużyny, ale kiedy kluby doszły do porozumienia, to niezwłocznie udał się na lotnisko i przeniósł do Turcji, na obóz Sandecji. 21-latek jest dobrze znany ze wspólnej pracy trenerowi Kazimierzowi Moskalowi, który był w przeszłości szkoleniowcem Wisły Kraków, gdzie całą karierę spędził piłkarz z Myślenic.

Zobacz: Arkadiusz Aleksander: Transfery lubią ciszę...

Jakub Bartosz swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Hejnale Krzyszkowice i Karpatach Siepraw. Następnie przeniósł się do juniorskich zespołów Wisły Kraków i z tą drużyną, aż do dzisiaj był nierozerwalnie związany. Łącznie w ekstraklasie rozegrał 44 oficjalne mecze, w których strzelił 4 bramki.

Jest młodzieżowym reprezentantem Polski, występował kolejno w kategoriach od U-17 do U-21 w drużynie narodowej. 21-letni zawodnik ma 183 centymetry wzrostu, może występować na prawej stronie boiska zarówno w obronie, jak i na pozycji pomocnika. Umowa wypożyczenia nie zawiera opcji wykupu do Sandecji.

MŚ ([email protected]). Fot. Wisła Kraków

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"