Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
01/02/2018 - 15:30

Mistrzostwa Gminy Grybów w kobiecej siatkówce. Zwyciężczynie były bezkonkurencyjne

Do turnieju zgłosiły się kolejno: Gimnazjum w Ptaszkowej, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ptaszkowej, Gimnazjum w Białej Niżnej, Szkoła Podstawowa w Stróżach oraz Gimnazjum w Kąclowej, które było gospodarzem tych sportowych zawodów międzyszkolnych.

- Turniej został przeprowadzony w systemie „każdy z każdym” według obowiązujących przepisów gry w piłkę siatkową. Po rozlosowaniu numerów i rozpisaniu kolejności gier, drużyny ustawiły się do oficjalnego rozpoczęcia zawodów oraz przywitania przybyłych uczniów. Organizator zawodów przypomniał drużynom najistotniejsze przepisy i podał kolejność gier - dowiedzieliśmy się w Urzędzie Gminy Grybów.

Pierwszy mecz rozpoczęły gospodynie, mierząc się z drużyną Szkoły Podstawowej w Stróżach i to Kąclowa wyszła obronną ręką z rywalizacji wygrywając 2:0. Drugi mecz to była bratobójcza walka Gimnazjum w Ptaszkowej z „podstawówką” nr 1 z tej samej miejscowości, a wygrała drużyna gimnazjalistek 2:0, górując nad młodszymi koleżankami. Trzeci mecz to rywalizacja sąsiadujących szkół, czyli Gimnazjum w Białej Niżnej i Szkoły Podstawowej w Stróżach. W tym spotkaniu również starsze zawodniczki wygrywały dwa sety pod rząd.


- W kolejnych siedmiu meczach wiele się działo. Drużyna gimnazjalistek z Kąclowej próbowała pokonać rówieśniczki z Ptaszkowej grając na przewagi w pierwszym secie, lecz finalnie spotkanie zakończyło się 2:0 dla zawodniczek Adama Krajniewskiego. Jednakże drużyna Gimnazjum w Ptaszkowej po zaciętej walce poległa w tie-break’u z drużyną z Białej Niżnej, która została Mistrzem Gminy Grybów i będzie nas reprezentować na zawodach międzygminnych - podsumowują organizatorzy z Urzędu Gminy Grybów.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce - Gimnazjum w Białej Niżnej,

II miejsce  - Gimnazjum w Ptaszkowej

III miejsce - Gimnazjum w Kąclowej

IV miejsce  - Szkoła Podstawowa w Stróżach

V miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ptaszkowej

MŚ ([email protected]). Fot. Urząd Gminy GrybówDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020