Piątek, 17 maja. Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery
22/02/2012 - 10:26

Kryniczanka Katarzyna Kawa mistrzynią Polski w tenisie ziemnym

Zawodniczka Krynickiego Klubu Tenisowego MOFO Katarzyna Kawa została mistrzynią Polski w tenisie ziemnym .

W Łodzi na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego zakończyły się „Halowe Indywidualne mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn. Znakomicie spisała się Katarzyna Kawa, która była rozstawiona z nr 2, która po ciekawych meczach wygrała turniej.

W I rundzie kryniczanka spotkała się z Natalią Kozel (Promasters Szczecin) wygrywając 6/2, 6/2. W drugim meczu Katarzyna Kawa trafiła na przedstawicielkę gospodarzy Magdalenę Fręch, (ŁKT Łódź). W pierwszym secie lepsza była rywalka, która wygrała 7/5. Na szczęście w dwóch następnych górą była zawodniczka z Krynicy pokonując przeciwniczkę 6/2, 6/0.

Bardzo ciekawy i niezwykle zacięty był ćwierćfinał. Tenisistka spod Góry Parkowej zagrała z rozstawioną z nr 5 Joanną Nalborską (WKT Mera Warszawa. W pierwszym secie kryniczanka rozniosła rywalkę 6/0. W drugim mecz nabrała rumieńców, ale ostatecznie ze zwycięstwa 7/5 i z całego meczu cieszyła Katarzyna Kawa.

W półfinale zawodniczka z Krynicy walczyła z Joanną Dobrowolską, która w turnieju głównym znalazła się po wygranych eliminacjach. Po zaciętym pojedynku zwyciężyła Katarzyna Kawa 7/5 6/3.

W finale stanęły naprzeciw siebie turniejową 1 Paula Kania (KS Górnik Bytom) i „dwójka” z Krynicy. W pierwszym secie górą była sądeczanka, która pokonała rywalkę 6/4. W drugim sytuacja się odwróciła i górą była przeciwniczka. W trzecim decydującym secie Katarzyna Kawa pokazała klasę gromiąc rywalkę 6/0, wygrywając cały mecz 2-1. To zwycięstwo dało tytuł mistrzyni Polski seniorów w 2012 roku.

Warto wiedzieć:

- Katarzyna Kawa trenuje tenis od 7 roku życia. Pierwszym trenerem był Grzegorz Gomulec, z którym w wieku 14 lat zdobyła mistrzostwo Polski do lat 14. Obecnie jest pod opieką Piotra Żurawieckiego w Krakowie.

Obecnie kryniczanka jest na 478. miejscu w rankingu WTA.

Kasia zagrała w ostatnich 52 tygodniach tylko w 13 turniejach:

Najlepsze wyniki w 2011 roku:

- półfinał $25.000 Sarajevo (Bośnia i Hercegowina) – 25 pkt.

- ćwierćfinał singla i I miejsce debla $10.000 Horb (Niemcy) – 4 pkt.

- runda $25.000 Prerov (Czechy) -9 pkt.

- II runda $25.000 Bad Saulgau (Niemcy) – 9 pkt.

- II runda $25.000 Podgorica (Czarnogóra)- 8 pkt.

- II runda $25.000 Opole – 9 pkt.

2010

- półfinał singla i I miejsce debla $10.000 Gliwice

- finał $10.000 Iława

- finał $10.000 Majorka (Hiszpania)

- półfinał debla ITF 25 000$ Katowice, Tbilisi (Gruzja)

Celem na 2012 rok jest osiągnięcie miejsca pomiędzy 200 a 300 na liście WTA. Aby to osiągnąć trzeba zdobyć ok. 220 pkt.