Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
04/03/2014 - 08:35

Koszykówka – liga juniorów. Sądeczanie pogrzebali szanse

Miało być zwycięstwo, a skończyło się na przykrej i niespodziewanej porażce. Strata punktów praktycznie eliminuje sądeczan z dalszych rozgrywek, chyba że zdarzy się cud.

STS Wikar Nowy Sącz/Sądeczanin - MKK MDK Kielce 49:70 (16-10, 15-14, 11-20, 7-26)
Sędziowali: Tadeusz Zimowski i Piotr Haluch.

STS Wikar Nowy Sącz/Sądeczanin: Szymon Kmak 15 (3x3), Jan Mozdyniewicz 12 (2x3), Michał Zabłocki 9 (1x3), Jakub Kosecki 6, Mateusz Jeliński 3, Tomasz Hojnor 2, Jakub Więcławek 2, Maciej Dynowski, Szymon Wolak, Wojciech Pajor, Piotr Strzelecki, Maciej Pajor. Trener drużyny - Łukasz Oleksy.

MKK MDK Kielce: Hubert Ciepliński 19 (5x3), Michał Mazur 15, Karol Parfian 12, Aleksander Łasiński 11 (1x3), Michał Izydorczyk 5, Łukasz Pawlak 4, Kubicki Krystian 2, Jan Kotwica 2.

Początek meczu nie zapowiadał późniejszych wydarzeń na boisku. Pierwsze dwie kwarty należały do sądeczan, którzy po szybkich akcjach prowadzili 31-25, choć mogli znaczenie wyżej. Niestety wiele akcji kończyło się stratami piłki lub niecelnymi rzutami. Po przerwie rywale przejęli inicjatywę, to spowodowało nerwową grę gospodarzy, a w konsekwencji wysoką porażkę.
Przegrana z MKK MDK Kielce różnicą 21 punktów, mimo wygranej w Kielcach 22 pkt, co w dwumeczu daje jedno punktowe zwycięstwo drużynie STS Wikar Nowy Sącz/Sądeczanin, to prawdopodobnie porażka oznacza koniec marzeń o awansie i dalszych grach turniejowych.