Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
08/12/2013 - 11:59

Koszykówka - Liga juniorów. Sądeczanie ograli kielczan

Po ostatniej porażce nasi juniorzy bardzo chcieli wygrać, bo tylko zwycięstwo dawało szanse na znalezienie się w czołowej czwórce ligi. Udało się i to jest ważne przed kolejnymi spotkaniami.

MKK MDK Kielce - STS Wikar Nowy Sącz/Sądeczanin 35:57 (20-12, 4-14, 5-12, 6-18)
Sędziowali: Jarosław Bołba, Bartosz Koralewski.

STS Wikar/Sądeczanin: Mozdyniewicz Jan 28, (2x3), Zabłocki Michał 11, Kmak Szymon 10, (1x3), Wolak Szymon 3, (1x3), Więcławek Jakub 3, Kosecki Jakub 2, Hojnor Tomasz, Plata Krzysztof, Dynowski Maciej, Jeliński Mateusz, Pajor Wojciech, Pajor Maciej.
MKK MDK: Ciepliński Hubert 9, (2x3), Mazur Michał 6, Kotwica Jan 5, (1x3), Kubicki Krystian 5, Izydorczyk Michał 3, Raduszewski Adrian 2, Parfian Karol 2, Pawlak Łukasz 2, Dobrowolski Oskar, Furtak Bartosz, Białek Maciej.

Sądeczanie rozpoczęli spotkania bardzo nerwowo, co przełożyło się na nieskuteczną grę. Gospodarze wykorzystali tę słabość i po pierwszej kwarcie prowadzili 20-12. Druga część meczu wyglądała podobnie, ale im dłużej trwał mecz, tym sądeczanie grali skuteczniej. Dwa razy pod rząd trafił Zabłocki, „trójkę” dołożył Kmak i zespół z Nowego Sącza objął prowadzenie 27-24. Po zmianie stron sądeczanie zaczęli grać znacznie spokojniej i co ważne skutecznie. Dwie wygrane kwarty, a w konsekwencji zwycięstwo daje sądeczanom szanse na pierwszą czwórkę w tabeli rozgrywek i dalsze mecze barażowe w końcowej fazie rozgrywek o awans do dalszych gier.