Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
30/10/2013 - 10:09

Koszykówka – liga juniorów. Porażka sądeczan w Tarnowie

Nie udał się wyjazd sądeckim juniorom do Tarnowa. Po zaciętej walce przegrali w dogrywce, co jest niespodzianką.

ZKS Unia UMKS 1811 Tarnów – STS Wikar/Sądeczanin Nowy Sącz 68:54 (15-13, 17-11, 6-14, 13-13, dog. 17-13)
Sędziowali: Robert Romanowski Robert i Kazimierz Żurowski.

STS Wikar/Sądeczanin: Kmak Szymon 20, (3x3), Mozdyniewicz Jan 15,(1x3), Jeliński Mateusz 10, Zabłocki Michał 9, Hojnor Tomasz, Plata Rafał, Dynowski Maciej, Więcławek Jakub, Kosecki Jakub, Wolak Szymon, Pajor Wojciech, Strzelecki Piotr.
Trener drużyny – Sommer Łukasz

KS ZKS Unia MUKS Tarnów: Kryczyk Paweł 17, (2x3), Bogusz Sebastian 12, (2x3), Piotrowski Jakub 10, Stawarz Michał 9, Stawarz Miłosz 8 (1x3), Świętochowski Kamil 7, (1x3), Balasa Rafał 3 (1x3), Bator Jakub 2, Miczek Paweł, Siedlik Daniel,

Od początku spotkania zespół z Tranowa osiągnął niewielką przewagę, co przełożyło się na nieznaczne prowadzenie. Dopiero po 29 minutach gry Szymon Kmak doprowadził do remisu 38–38. Od tego momentu na parkiecie gra się zrobiła bardzo emocjonująca. Sądeczanie objęli prowadzenie po rzucie Mozdyniewicza w 34 minucie. Kolejne akcje przynoszą punkty i zespół z Nowego Sącza prowadził 49-45. Niestety kilka błędów spowodowało, że na 4 sekund przed końcem spotkania gospodarze objęli prowadzenie 51-49. Po rzucie Jelińskiego był remis 51-51. W dogrywce lepsi okazali się tarnowianie i wygrali mecz.