Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
25/06/2019 - 11:55

Jak mówi trener Paweł Nowak, nastroje w Sandecji są bojowe

Sandecja powróciła do treningów przed nowym sezonem. Start przygotowań skomentował asystent pierwszego szkoleniowca Paweł Nowak, który zdobył licencję trenerską UEFA A.

- Nastroje są bojowe i z nastawieniem takim, aby w najbliższym czasie osiągnąć jakiś sukces. Wiadomo zawodnicy są wypoczęci, w pełni zregenerowani, choć trzeba wziąć też pod uwagę, że w tym okresie wakacyjnym mieli osiem bardzo wymagających treningów przygotowujących ich pod względem wytrzymałościowym. Na treningu spotkaliśmy się pierwszy raz, był o trening regeneracyjny, wprowadzający. Schody zaczynają się przy badaniach wydolnościowych i badania siły - powiedział Paweł Nowak.

Zobacz: Na pierwszym treningu Sandecji było 33 piłkarzy

W okresie urlopów piłkarze trenowali indywidualnie. - Każdy z zawodników jest świadomy, że jeśli nie przepracuje pewnego mikrocyklu, no to będzie tego brakowało później w sezonie. Treningi były monitorowane, wysyłane na bieżąco, wszystko przepracowali więc są gotowi do tego, aby wejść na pełne obroty do treningu z zespołem - dodał trener.

- Każdy z uczestników zauważył, że tych zawodników jest bardzo dużo, bo około 33. Na sobotnim treningu, gdzie będzie test mecz każdy z nich dostanie szanse i ma możliwość podpisania kontraktu z Sandecją lub pozostania w drużynie - zaznaczył popularny "Pawka".

Paweł Nowak zdobył licencję trenerską UEFA A. - Myślę, że każdy były zawodnik, czy osoba która chce zostać trenerem musi się liczyć z tym, że wciąż musi się rozwijać i kończyć kursy trenerskie. Ja w piątek obroniłem moją pracę dyplomową w Małopolskim Związku Piłki Nożnej i ukończyłem kurs UEFA A - podsumował były zawodnik Sandecji, Lechii Gdańsk i Cracovii.

([email protected]). Fot. YouTubeDziękujemy za przesłanie błędu