Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
13/09/2016 - 08:25

Festiwal Biegowy - Polak pokonał w maratonie Kenijczyka! [ZDJĘCIA/FILM]

Rafał Czarnecki w Koral Maratonie pokonał Kenijczyka Joela Maina Mwanga. Tym samym po raz pierwszy od pięciu lat Polak zwyciężył ten bieg. Kolejny Polak Marcin Świerc zdobył złoto i tytuł mistrza świata w Ultramaratońskim Biegu Górskim!

Koral Maraton w wydaniu mężczyzn to była iście mordercza rywalizacja. Dystans 42,195 km. Profil trasy: Start - 555 m.n.p.m. Najwyższy punkt - 705  m.n.p.m. Meta - 555 m.n.p.m.

Czas Czarneckiego? 2:39:43. Kenijczyk finiszował z wynikiem gorszym zaledwie o 6 sekund.

Wśród kobiet zwyciężyła Kenijka Matebo Ruth Chemisto.

Zwycięzcą biegu okazał się Musyimi Dominic Mailu, który uzyskał czas 1:05:15.

Ten sam zawodnik w piątek zwyciężył w Biegu na 15 km a w sobotę wygrał w biegu na 10 km. Drugi był jego rodak. Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo z dwoma sekundami straty. Trzeci był Kipkorir Wycliffe Biwotz rezultatem 1:06:07.

Najlepszym z Polaków był Maurycy Oleksiewicz, który zajął czwarte miejsce z czasem 1:17:09

W rywalizacji kobiet Najlepszą z pań została Lilia Fiskovicz, która minęła metę jako czwarta z wynikiem 1:16:16. Dodajmy, że zawodniczka startowała w tym roku na igrzyskach w Rio de Janeiro - w biegu maratońskim kobiet zajęła 34. miejsce z czasem 2:34:05. Druga w Tyliczu była Kenijka Muringi Margaret Wamahiga z wynikiem 1:17:01. Na trzecim miejscu znalazła się jej rodaczka Agnes Chebet z rezultatem 1:18:42.

Z Polek najlepiej pobiegła Katarzyna Kmieć. Czas 1:32:37 dał jej piąte miejsce. To świetny wynik zważywszy, że zawodniczka pięć miesięcy temu została mamą.

Bieg Siedmiu Dolin, czyli Ultramaratoński Bieg Górski - słynna „Setka” należał do Polaków! Bieg wygrał Marcin Świerc (09:13:50), drugi był Miłosz Szczęśniewski (09:32:20), trzeci - Wojciech Probst (09:38:52).

Równie świetne wyniki miały Polki. Najwyższe miejsce na podium wywalczyła Dominika Stelmach (10:29:33), drugie - Ewa Majer (10:46:59).

ES [email protected] Fot.: Krzysztof Stachura / Festiwal Biegowy