Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
30/01/2018 - 21:15

Derby Nowego Sącza: Sandecja - Dunajec. Pierwszy sparing sześciolatków!

Najmłodsi piłkarze akademii piłkarskich Sandecji i Dunajca, po raz pierwszy w swoim życiu rozegrali prawdziwy sparing. Miejscem zmagań była sala sportowa MOSiR-u w Zawadzie.

- Mecz był ogromnym wydarzeniem dla dzieci, trenerów, a także rodziców. Zawody przebiegły w formule 5 minut gry. po 5 zawodników w drużynie. Dzieci dały z siebie wszystko i padło mnóstwo goli po ciekawych akcjach z obu stron - powiedział nam Miłosz Drożdż, kierownik drużyny U-6 w Akademii Sandecja.

Pomimo, że były to derby, nie liczył się wynik, a dobra zabawa. - Wartym podkreślenia jest fakt, że mecz przebiegał w przyjaznej atmosferze, a dzieci poza aspektami czysto sportowymi mogły fajnie spędzić czas w sportowej atmosferze - dodał przedstawiciel Akademii Sandecja w rozmowie z portalem "Sądeczanin".

- Serdeczne podziękowania za organizację należą się trenerom obu zespołów, Arturowi Sejudowi  i Łukaszowi Biernackiemu, asystentom trenera Sejuda i naszemu fotografowi Konradowi Białogłowiczowi oraz rodzicom za doping swoich pociech - podkreślił kierownik najmłodszej drużyny sześciolatków.

Było to pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie tych drużyn. - Gratulacje należą się naszym młodym piłkarzom za niezapomniane emocje, w których nie liczył się wynik, a możliwość rozegrania pierwszego meczu w swoich barwach klubowych, z drużyną „zza miedzy". Liczymy, że nie długo spotkamy się ponownie w meczu rewanżowym już na boisku trawiastym i nie zabraknie emocji oraz goli - wyjaśnił przedstawiciel Sandecji.

Składy zespołów:

Akademia Sandecja U-6: Alan Adamek, Szymon Białogłowicz, Oliwier Bublewicz, Cyprian Drożdż, Konrad Filipek, Nikodem Gadzina, Borys Gramsz, Krzysztof Jasiński, Franciszek Krzemień, Mikołaj Leśniak, Dawid Matusik, Mikołaj Nesterak, Piotr Popiela, Borys Strzelec, Nikodem Urlik

Dunajec Nowy Sącz 2012: Jan Gąsiorowski, Aleksander Trochim, Jan Miczek, Aleksander Szkaradek, Jakub Szkaradek, Rafał Janik, Leon Skoczeń, Nikodem Gosztyła, Hubert Kulug, Mateusz Michalik, Krzysztof Peciak, Tymoteusz Kloze, Sebastian Zelek, Maksymilian Adamek.

MŚ ([email protected]). Fot. Akademia SandecjaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)