Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
02/06/2019 - 20:30

Dariusz Popiela został wicemistrzem Europy!

Sądecki kajakarz potwierdził swoją bardzo dobrą dyspozycję. W maju został mistrzem Polski, a teraz ma srebrny medal w rywalizacji najlepszych Europejczyków. Dobrze na tej imprezie we francuskim Pau zaprezentowali się również inni nasi rodacy.

Dariusz Popiela w niedzielnych zawodach K-1 był zwycięzców półfinałów. W finale od początku płynął bardzo dobrze, na dwóch pierwszych pomiarach czasu był liderem, ale po ostatnim podjeździe okazało się, że jednak wywalczył on medal srebrny. Na koniec sędziowie weryfikowali jeszcze jego przejazd, ale ostatecznie uznano wynik. Dzięki temu zawodnik klubu Start Nowy Sącz jest wicemistrzem Europy.

Z dobrej strony pokazał się Krzysztof Majerczak, który dostał się do finałów i był w nich dziesiąty. Sporo pecha miał natomiast Michał Pasiut. Sądeczanin złapał karne punkty i niestety nie udało mu się awansować z półfinałowej rywalizacji. W niedzielę startowała również Aleksandra Stach, rywalizująca w kategorii C-1 kobiet i w finałach zajęła tam wysokie, szóste miejsce.

W sobotę również sądeccy kajakarze mocno zaznaczyli swoją obecność na mistrzostwach Europy we Francji. Klaudia Zwolińska z KS Start Nowy Sącz dostała się do finałów C-1  i zajęła 6 miejsce. Zakwalifikował się tam także Grzegorz Hedwig, który w K-1 zajął finalnie 9 pozycję.   

MŚ ([email protected]). Fot. Polski Związek KajakowyDziękujemy za przesłanie błędu