Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
05/08/2017 - 14:00

Michał Szeliga stawia pierwsze kroki w Rozwoju Katowice

Swój ligowy debiut w nowej drużynie, młody nowosądeczanin, zaliczył przed tygodniem wchodząc na boisko po przerwie w rywalizacji z Wartą Poznań. Za ten występ zyskał uznanie trenera, który dał mu szansę w pierwszym składzie na mecz z Wisłą Puławy.

Michał Szeliga jest wypożyczony do drugoligowego Rozwoju Katowice na jeden sezon, a jego macierzystym klubem nadal jest Sandecja, W nowej drużynie 21-letni obrońca szybko się zadomowił, zarówno jeśli chodzi o kwestie sportowe, jak i codzienne funkcjonowanie w nowym środowisku. Nowosądeczanin chwali sobie otoczenie.

- Zostałem bardzo dobrze przyjęty przez kolegów z drużyny. W pełni czuję się częścią zespołu. Miasto też mi się podoba, wynająłem mieszkanie w dobrej lokalizacji, także czuje się dobrze, jestem bardzo zadowolony - zapewnił Szeliga.

Debiut zaliczył przed tygodniem w spotkaniu z Wartą Poznań. Trener wpuścił Michała Szeligę na boisko po przerwie, a ten odpłacił mu się bardzo dobrym występem. Nie dziwi więc fakt, że szkoleniowiec nabrał zaufania do tego piłkarza i dał mu kolejną szansę. Tym razem już w pierwszym składzie przeciw Wiśle Puławy. Rozegrał cały mecz.

- Cieszę się, że po zmianie w meczu z Wartą grało mi się dobrze. Czułem się pewnie, podejmowałem odpowiednie decyzje na boisku. Trener był ze mnie zadowolony, otrzymałem więc kolejną szansę. Z tego występu też jestem zadowolony, zagrałem dobrze i mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie tylko lepiej. Wygraliśmy, to najważniejsze - podsumował.

W następnym meczu Rozwój zmierzy się z Radomiakiem Radom. Obecnie drużyna Szeligi zajmuje siódme miejsce.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. Rozwój Katowice Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020