Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
27/05/2023 - 09:20

Na start Festiwalu Biegowego w strojach ludowych. Taki jest Bieg Lachów i Górali

Kolorowy, barwny, pełen uśmiechu i folkloru. Po prostu - Bieg Lachów i Górali. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie na Festiwalu Biegowym. Niezbyt często mamy okazję obserwować sportowców w pięknych, regionalnych strojach. Tutaj jest to możliwe!

Festiwal Biegowy w Piwnicznej

Niektórzy lubią wyzwania i rzucają się na głęboką wodę. Dla innych liczy się przede wszystkim dobra zabawa i udział w wydarzeniu wspólnie z przyjaciółmi. Na Festiwalu Biegowym znajdzie się miejsce zarówno dla tej pierwszej, jak i drugiej grupy osób.

Biegowa oferta jest tak szeroka, że każdy będzie zadowolony. Oprócz tego, mamy również wiele wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich jest Festiwal Lachów i Górali, a więc jedyne w swoim rodzaju święto folkloru, gromadzące dziesiątki zespołów regionalnych. Publiczność podczas występów zawsze dopisuje!

Bieg Lachów i Górali

Specjalnie z myślą o członkach zespołów stworzony został Bieg Lachów i Górali. Zawodnicy pojawiają się na starcie w swoich unikalnych strojach i do rywalizacji muzycznej, dokładają także tę sportową. Mimo że dopuszczalne jest obuwie sportowe, to wiele osób zakłada po prostu swoje kierpce. Wszyscy wyruszają oczywiście na trasę z uśmiechem na twarzy.

Jest to bieg o puchar prezesa SKT Sądeczanin. Trasa liczy 600 metrów i została poprowadzona przez Miasteczko Biegowe (choć start i meta znajdują się w różnych miejscach). To niezwykle barwne wydarzenie!

W ubiegłym roku wygrał Jakub Groń (zespół Lipniczanie), drugie miejsce zajął Piotr Klimek (Klimkor), a trzecie Arkadiusz Ściurka (Dolina Popradu). Wśród kobiet najlepsze były Klaudia Pękala (Lipniczanie), Karolina Wilkowska (Sądeczanie) i Kazimiera Legutko (Dolina Dunajca).

Nie zwlekajcie z zapisami i zarejestrujcie się na Festiwal Biegowy już dziś! Możecie to zrobić TUTAJ. Zostań częścią największej tego typu imprezy w Polsce. Nie może zabraknąć Cię w Piwnicznej! ([email protected], fot.: Idea Photography)Dziękujemy za przesłanie błędu