Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
19/11/2023 - 12:20

Marilyn Monroe, Avatar i więźniowie przybyli do Piwinicznej! Pomysłowość nie zna granic

Więźniowie, paw, postacie z bajek, filmów, piosenkarze… Podczas Biegu Przebierańców można było w Piwnicznej-Zdroju spotkać wiele nietypowo ubranych osób. Zawodnicy co roku mają nowe, bardzo ciekawe pomysły. Ich wyobraźnia nie zna granic.

Festiwal Biegowy w Piwnicznej

14. Festiwal Biegowy odbywał się przed dwoma miesiącami, ale wspominany jest do teraz. Wszyscy, którzy wzięli w nim udział przeżyli fantastyczną przygodę. To było wielkie święto sportu, któremu towarzyszyły również inne bardzo ciekawe wydarzenia - Festiwal Lachów i Górali oraz Festiwal Smaku. 

Miasteczko Biegowe w Piwnicznej tętniło życiem. Atmosfera była cudowna, dopisała też pogoda. To sprawiło, że zobaczyć wszystko na własne oczy chciały prawdziwe tłumy. Przez trzy dni na Nakle pojawiło się aż 12 tysięcy osób!

Bieg Przebierańców zakończył Festiwal Biegowy

Biegacze mają do wyboru mnóstwo dystansów więc każdy co roku bez problemu znajduje odpowiedni dla siebie. W tym roku całe wydarzenie kończyło się Biegiem Przebierańców. To absolutnie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju element festiwalu.

W tym przypadku chodzi przede wszystkim o najbardziej pomysłowy strój. Każdy ma więc na sobie coś absolutnie oryginalnego.

W tym roku pojawiła się m.in. królewna Śnieżka czy jednorożec. Salwy śmiechu wzbudziło też przebrane za więźniów małżeństwo z kulami u nóg, eskortowane przez przebranego za policjanta synka. Do tego mogliśmy podziwiać Neytiri z filmu “Avatar”, Marlyn Monroe czy kobietę przebraną za… pawia.

Widok barwnego korowodu, który ruszył niespiesznym biegiem na dystansie sześciuset metrów wokół festiwalowego miasteczka był niesamowity. Oklasków kibiców nie brakowało.

Równie fantastyczne przeżycia czekają nas w przyszłym roku podczas 15. Festiwalu Biegowego. Na starcie znów pojawiają się zawodnicy w cudownych strojach. Ty również możesz być jednym z nich. Zarejestruj się w najniższych cenach z pierwszego progu już dzisiaj. Możesz to zrobić TUTAJ. Warto! ([email protected], fot.: JM)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu