Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
04/06/2024 - 12:05

Czas na kolejną edycję Biegu Wierchami. Zawodnicy wyruszą na trzy trasy regionu

W tym roku również nie mogło zabraknąć Biegu Wierchami. Sportowi pasjonaci ponownie staną na starcie. Do wyboru będą mieli trzy różne dystanse. Nie zabraknie też rywalizacji dzieci.

Kolejna edycja Biegu Wierchami 

Bieganie jest naprawdę uzależniające. Miłośników tego sportu nie brakuje. Widać to podczas różnego rodzaju zawodów, których w regionie jest wiele. Niebawem będziemy mieli kolejną okazję, aby się o tym przekonać ponownie.

15 czerwca odbędzie się Bieg Wierchami. To już 10 edycja. W jego trakcie czeka nas rywalizacja na dystansie 11, 30 i 60km.  

- Bieg Wierchami to bieg na pograniczu Polsko-Słowackim z metą w malowniczej wiosce Rytro, leżącej w samym sercu Beskidu Sądeckiego. Biegacze poruszają się po malowniczych terenach leśnych, a każdy ma możliwość wyboru idealnego dla siebie dystansu - informują organizatorzy.

Trzy trasy po Beskidzie Sądeckim

Bieg na 11 km “Corna Owca” wyruszy o godzinie 13. Limit czasu to dwie godziny. Wytyczony jest po okolicznych pagórkach Rytra i jego przysiółków. Trasa w 20 proc. biegnie przez asfalt, 20 proc. przez drogi szutrowe, a 60 proc. przez ścieżki leśne. Najwyższy punkt jest na wysokości 815 m.n.p.m.

“Waligóra”, a więc Bieg na 30 km startuje o godzinie 9. Wytyczony został po paśmie Radziejowej. Trasa w 80 proc. prowadzi przez leśne ścieżki. Najwyższy punkt jest ponad 1264 m.n.p.m.

Z kolei “Basior” liczy aż 60 km. Zawodnicy ruszają o godzinie 6. - Transgraniczny bieg górski mający start na Słowacji z dziedzińca zamku Stara Lubovna. Trasa poprowadzona jest malowniczymi szlakami Lubovnianskiej Vrchoviny oraz Beskidu Sądeckiego. Po drodze biegacze będą mijać Sanktuarium w Litmanovej (SK), wieży widokowej na Radziejowej, Schroniska PTTK na Przehybie, granią Rytra u podnóża wiatraka, wymagającym podbiegiem pod Makowicę, oraz dziedziniec zamku w Rytrze - przekazują organizatorzy.

Oczywiście, znajdą tutaj coś dla siebie również dzieci. Na godzinę 11 zaplanowany został Bieg Rogasia. Uczestnicy będą podzieleni na 4 grupy wiekowe. Szykuje się znakomita zabawa. 

Przypominamy, że trwa również rejestracja na Festiwal Biegowy, który odbędzie się we wrześniu w Piwnicznej. Tylko do 5 czerwca możecie skorzystać ze specjalnej promocji. Zapisać możecie się TUTAJ. Warto biegać! ([email protected], fot.: Visegrad Rytro)Dziękujemy za przesłanie błędu