Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
21/11/2023 - 14:45

Bieg na 100 km przyciąga! To musisz wiedzieć o królewskim dystansie Festiwalu Biegowego

Górzysta trasa, piękne widoki i wielka chwała po dotarciu do mety. Bieg na 100 km to prawdziwie królewski dystans. Podczas Festiwalu Biegowego na starcie pojawiają się co roku setki śmiałków, którzy chcą się z nim zmierzyć. Na mecie podkreślają jedno - było warto!

Bieg na 100 km na Festiwalu Biegowym

Tegoroczny Festiwal Biegowy był jak zawsze niezwykle udanym wydarzeniem. W Miasteczku Biegowym w Piwnicznej przez trzy dni pojawiło się aż 12 tysięcy osób. Dało się wyczuć atmosferę wielkiego święta!

Na festiwalu wybór dystansów jest bardzo duży. Każdy bez problemu znajdzie więc odpowiedni dla siebie. Największym pojedynczym wyzwaniem jest Bieg na 100 km. Pokonanie takiej odległości budzi ogromny szacunek. Co roku decydują się na to kolejni śmiałkowie. Tym razem do mety dotarło 216 zawodników.

Bieg rozpoczyna się w sobotę o godzinie 2 w nocy. Zawodnicy wyruszają z Miasteczka Biegowego, a następnie biegną przez okoliczne góry Beskidu Sądeckiego. Na swojej trasie mają m.in. Eliaszówkę, Wielki Rogacz, Rytro, Makowicę, Halę Łabowską, Jaworzynę Krynicką i Szczawnik. Następnie kierują się w stronę Piwnicznej, aż do czekających na nich na mecie kibiców.

Czego spodziewać się na po biegu na 100 km? 

Bieg odbywa się częściowo po zmroku, a częściowo za dnia. Punkty serwisowe znajdują się na 36, 62, i 89 km, a punkty żywnościowe na 22, 36, 50, 62, 77 i 89 km. Cała trasa jest oczywiście bardzo dobrze oznaczona, co zawsze zgodnie podkreślają startujący. Limit czasu na dotarcie do mety trwa do godziny 21. 

Zawodnicy obowiązkowo muszą zabrać ze sobą na trasę kubek na płyny, naładowany telefon komórkowy, numer kontaktowy do osoby najbliższej (zapisany na odwrocie numeru startowego), latarkę, odblaski, ubezpieczenie zdrowotne. Ponadto, zalecany jest również plecak, pojemnik na wodę, gwizdek i środek do dezynfekcji dłoni. 

Podczas biegu prowadzone są klasyfikacje OPEN kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacje w przedziałach wiekowych: 18-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60 lat i powyżej.

- Udział w biegu 7 dolin na 100 kilometrów był moim marzeniem od dłuższego czasu. Kiedy biegając mniejsze dystanse na Festiwalu Biegowym patrzyłam na czerwone numerki startowe i widziałam ich zbiegających już na deptak.... Ta radość mimo zmęczenia, duma i siła tych ludzi zmotywowały mnie żeby spróbować zafundować sobie to samo. Marzenia trzeba spełniać, a co najważniejsze udowodnić sobie, że niemożliwe nie istnieje – mówi Elżbieta Górka, która ma już zaliczony królewski dystans.

Ty również chcesz się znaleźć na zaszczytnej liście osób, które pokonały 100 km na Festiwalu Biegowym? Nie zwlekaj, zapisz się już dziś! Możesz to zrobić TUTAJ. Tylko do końca roku obowiązują najniższe ceny z pierwszego roku. Koniecznie musisz pojawić się na starcie! ([email protected], fot.: Dominika Rakszewska/ Festiwal Biegowy)

Dziękujemy za przesłanie błędu