Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
23/03/2020 - 21:00

Bożena Popiela: pielęgniarstwo to zawód godności, pokory i miłości do człowieka

Bożena Popiela jest pielęgniarką środowiskowo-rodzinną. Mieszka w Siennej, a na co dzień pracuje w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Gródku nad Dunajcem. Wdzięczni pacjenci docenili jej pracę i zgłosili ją do naszego plebiscytu.

- Szkołę pielęgniarską ukończyłam w Zabrzu. Od czterdziestu czterech lat pracuję w jednym i tym samym ośrodku zdrowia, z moją wspaniałą panią doktor Haliną Ciszkowską, która jest ze mną od początku mojej pracy. To ona ukształtowała mnie pod względem zawodowym i jest dla mnie motywacją do dalszej pracy. Razem ze mną jest również wspaniały personel, który w tym zawodzie jest wielkim wsparciem – wyjaśnia Bożena Popiela.  

Dlaczego wybrała pielęgniarstwo? Jak sama podkreśla,  jest to zawód godności, pokory, poszanowania, troski i miłości do drugiego człowieka.

- W moim środowisku, gdzie szpital i pogotowie jest oddalone o kilkanaście kilometrów, jestem zdana na samą siebie w udzielaniu pomocy i ratowaniu ludzkiego życia – dodaje.

- Nie  mogę pochwalić się aż takimi osiągnięciami, jak inne osoby w tym plebiscycie, ale moją główną rolą jest służba ludziom. Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos i mimo wielkości tego świata, nie jestem dla nich osobą anonimową.

Oddaj głos na Bożenę Popielę w plebiscycie na najlepszą sądecką pielęgniarkę! Głosować można do 15 kwietnia br., wypełniając formularz albo kupon dostępny w marcowym wydaniu miesięcznika „Sądeczanin”.

RG r.gajewski@sadeczanin.info


Dziękujemy za przesłanie błędu