Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
01/04/2020 - 10:30

Krystyna Nosal: zawsze jestem otwarta na niesienie pomocy każdemu

Krystyna Nosal jest pielęgniarką z trzydziestoczteroletnim stażem. Aktualnie pracuje w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu na stanowisku pielęgniarki naczelnej. To jednak nie przeszkadza jej w dalszym kształceniu się. Obecnie studiuje psychologię w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu.

Krystyna Nosal po ukończeniu liceum medycznego w 1985 roku, rozpoczęła pracę zawodową na izbie przyjęć Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Nowym Sączu. Potem pracowała jako starsza pielęgniarka w Miejskim Żłobku nr 1, a następnie na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Sączu.

Od 2004 roku do chwili obecnej pracuje w sądeckim szpitalu. Przez jedenaście lat była pielęgniarką oddziałową na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, a od 2015 roku jest pielęgniarką naczelną.

- Zawsze  jestem tego zdania, że chcąc wymagać od kogoś, trzeba zacząć od siebie – podkreśla.

Ogrom obowiązków nie przeszkadza jej w dalszym kształceniu się. Ukończyła już studia magisterskie z pielęgniarstwa, socjologię w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego i Zarządzania w Ochronie Zdrowia oraz specjalizację z pielęgniarstwa chirurgicznego. Aktualnie studiuje psychologię w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu.

Jej solidna i sumienna praca została już wiele razy zauważona i doceniona. W 2006 roku otrzymała wyróżnienie samorządowe, a w 2016 srebrne odznaczenie za zasługi dla samorządu pielęgniarek i położnych. Z kolei w 2019 roku została wyróżniona odznaką honorową ministra zdrowia.

- W pracy cenię przede wszystkim profesjonalizm, kulturę organizacji, empatię w stosunku do pacjentów, jak i współpracowników oraz umiejętność komunikowania  się. Musimy pamiętać, że efektywne komunikowanie jest konieczne w pracy pielęgniarek, gdyż jest bezwzględnym warunkiem podnoszenia jakości opieki, a także satysfakcji z wykonywanego zawodu. Zawsze jestem otwarta na nowe wyzwania i niesienie pomocy każdemu, kto jej potrzebuje – podsumowuje.

Oddaj głos na Krystynę Nosal w plebiscycie na najlepszą sądecką pielęgniarkę! Głosować można do 15 kwietnia br., wypełniając formularz albo kupon dostępny w marcowym wydaniu miesięcznika „Sądeczanin”.

RG r.gajewski@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu