Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
09/04/2020 - 07:05

Joanna Kiełbasa: karierę zawodową od zawsze łączyłam z pielęgniarstwem

Joanna Kiełbasa znalazła się wśród dwunastu najlepszych pielęgniarek na Sądecczyźnie, nominowanych w plebiscycie medycznym, organizowanym przez Fundację Sądecką, pod patronatem portalu i miesięcznika ”Sądeczanin”. Uwielbia swoją pracę i ma nadzieję, że dzięki temu zawód pielęgniarki będzie bardziej doceniany.

Joanna Kiełbasa na co dzień pracuje w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym ”Caritas” w Grybowie. – W 2004 roku ukończyłam Studium Medyczne w Nowym Sączu. Sześć lat później uzyskałam tytuł licencjata pielęgniarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu, a w 2014 roku tytuł specjalisty w dziedzinie neurologii – opowiada pielęgniarka.

- W zawodzie pracuję już 13 lat. To praca moich marzeń. Zawód pielęgniarki jest bardzo trudny, pełen wyzwań i poświęceń. Na co dzień spotykamy się z różnego rodzaju okolicznościami, którymi musimy stawić czoła, a także pomagamy w ratowaniu ludzkiego życia.

- Pielęgniarką chciałam być od zawsze. Od dawna interesowały mnie medyczne zagadnienia. Już na etapie wyboru szkoły średniej byłam pewna, że moja kariera zawodowa będzie podążać właśnie w kierunku pielęgniarstwa.

- Nominacja do tytułu ”Sądeckiej Pielęgniarki” jest przede wszystkim bardzo miłym, ale i niespodziewanym zaskoczeniem. Chciałam podziękować osobom, które zgłosiły moją kandydaturę do plebiscytu. Mam nadzieję, że dzięki organizacji takich wydarzeń nasz zawód zacznie być lepiej postrzegany, a ludzie zaczną doceniać nasz codzienny trud i pomoc w walce o życie.

Oddaj głos w plebiscycie na najlepszą pielęgniarkę Sądecczyzny! Głosować można do 15 kwietnia wypełniając formularz lub kupon dostępny w marcowym miesięczniku ”Sądeczanin”.

k.kos@sadeczanin.info, fot. Joanna KiełbasaDziękujemy za przesłanie błędu