Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
03/07/2019 - 13:00

Władysław Bieda: Wyróżnienie jest uznaniem, ale też motorem do działania

Rok temu prężnie rozwijające się miasto kierowane przez burmistrza Władysława Biedę okazało się bezkonkurencyjne. W 2018 roku to właśnie Limanowa zajęła pierwsze miejsce w dorocznym rankingu Ocena Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego 2017. W tym roku burmistrzowi Władysławowi Biedzie przyszło odbierać nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w kategorii „pozainwestycyjna działalność gospodarcza”.

Miasto Limanowa jest od wielu lat liderem w tej, ale też innych kategoriach wspomnianego rankingu. Jak ta jednostka samorządowa na to pracuje, co składa się na osiągany przez nią sukces?

Burmistrz Władysław Bieda pytany w studiu Sądeczanina, jeszcze przed ogłoszeniem wyników tegorocznego rankingu, czy sukces miasta Limanowa wszedł mu w krew i czy apetyt rośnie w miarę jedzenia odpowiedział bardzo trafnie.

- Myślę, że samorządowcy nie pracują dla rankingów – powiedział burmistrz Władysław Bieda. – Pracujemy dla mieszkańców. Staramy się tę pracę wykonywać jak najlepiej, aby móc pozyskiwać różne źródła finansowania, aby wykonywać te, czy inne inwestycje, które dla mieszkańców są niezbędne.

Władysław Bieda podkreślił, że doroczne wyniki rankingu są z pewnością punktem odniesienia.

- Po roku możemy spojrzeć wstecz i zobaczyć na ile ta nasza praca jest efektywna, na ile była dobra i w ten sposób możemy się porównać z innymi – dodał.

W rankingu Ocena Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego za rok 2018 miasto Limanowa uplasowało się również bardzo wysoko. W kategorii pozainwestycyjna działalność gospodarcza zajęło ono drugie miejsce. W tej kategorii Limanową wyprzedziło jedynie miasto i gmina Stary Sącz.

Panie Burmistrzu miasto Limanowa znowu zostało wyróżnione. Jak pan to postrzega.

- Cieszę się, że miasto, którym kieruje zajęło tak wysokie miejsce w rankingu. Szczególnie w kategorii – pozainwestycyjna działalność gospodarcza. To nas daje nam siłę, do jeszcze aktywniejszego działania. Przecież wszystkim nam zależy, aby miasto się dalej tak prężnie rozwijało.

Jak pan ocenia tegoroczną galę i ogłoszone wyniki?

- Wyniki są wielkościami bezwzględnymi. Jest to oceniane na podstawie danych, które pochodzą z Regionalnej Izby Obrachunkowej, dlatego są to wskaźniki, które nie podlegają dyskusji. Natomiast cieszę się, że miasto uzyskało uznanie w tej pozainwestycyjnej działalności gospodarczej. W tamtym roku Limanowa była troszkę wyżej, ale to nie znaczy, że co roku udaje się utrzymać taki wysoki poziom. Gratuluję wszystkim, którzy wygrali.

Iga Michalec

Dziękujemy za przesłanie błędu