Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
12/03/2014 - 11:00

Zbierają nakrętki na wózek inwalidzki dla Moniki z Białej Niżnej

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z tereny gminy Grybów do końca kwietnia zbierają plastikowe nakrętki. Klasy, które zbiorą ich najwięcej otrzymają nagrody, a nakrętki pomogą zdobyć profesjonalny wózek inwalidzki, na jaki czeka 4-letnia Monika Wolak z Białej Niżnej.
Wójt gminy Grybów ogłosił właśnie konkurs, w którym udział mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych zlokalizowanych na terenie gminy. Zadanie do wykonania, to zebranie do 30 kwietnia jak największej liczby plastikowych nakrętek. Najlepsi – nakrętki przeliczane będą na jednego ucznia w klasie - zostaną docenieni. Za zajęcie pierwszego miejsca klasa otrzyma 1000 zł, za drugie miejsce – 750 zł, a za trzecie – 500 zł.
Uczniowie uczestnicząc w konkursie mają wyrobić nawyk segregacji śmieci, a przez to wyrabiać w sobie nawyk ekologicznego podejścia do życia. Jednocześnie pomogą małej mieszkance gminy. Zebrane nakrętki zostaną przekazane firmie recyklingowej, a w ten sposób pozyskane pieniądze, zostaną przeznaczone na zakup wózka inwalidzkiego dla 4-letniej mieszkanki Białej Niżnej. Monika Wolak jest objęta zajęciami rewalidacyjno-wychowawczymi przez Samorządowe Przedszkole w Białej Niżnej. Mimo choroby, która uniemożliwia jej samodzielne poruszanie się, jest bardzo pogodnym dzieckiem. Potrzebuj jednak porządnego, nowego wózka inwalidzkiego.

(A)
Źródło i foto: UG Grybów
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)