Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
10/04/2024 - 21:00

W Krynicy zdobyły koronę Miss Polski, reprezentowały Polskę w Miss Supranational. Czym dzisiaj się zajmują?

Ada Sztajerowska, Ewa Mielnicka, Magdalena Bieńkowska, Kamila Świerc, Olga Buława. Te piękne dziewczyny wygrywały w Krynicy konkurs Miss Polski, a następnie reprezentowały Polskę w Miss Supranational. Czym dzisiaj się zajmują?

Miss Polski 2013 została Ada Sztajerowska, reprezentująca województwo łódzkie. 21-latka z Piotrkowa Trybunalskiego wcześniej zajmowała się modelingiem. Studiowała też glottodydaktykę na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Koronę najpiękniejszej Polki przekazała jej w Płocku, Katarzyna Krzeszowska.

W 2014 roku Ada reprezentowała Polskę podczas gali konkursu Miss World, który odbył się w Londynie, a następnie Miss Supranational 2015 w Krynicy-Zdroju. W uzdrowisku pod Górą Parkową zajęła 20. miejsce. Chociaż korona Miss Polski dała jej przepustkę do świata show-biznesu, nie pozostała w nim zbyt długo.

Po kilku latach, w 2019 roku całkowicie zniknęła z mediów społecznościowych oraz przestrzenni publicznej. Poświęciła się rodzinie, wraz z mężem wychowuje kilkuletnią córkę Laurę. Nie ma nowych wpisów na jej Instagramie, ani FB.

Ewa Mielnicka, reprezentantka województwa mazowieckiego była pierwszą najpiękniejszą Polką, która koronę Miss Polski 2014 zdobyła w Krynicy-Zdroju. Modelka urodziła się w 1992 roku, a pochodzi z niewielkiej miejscowości Baba, położonej niedaleko Ostrołęki. Lubiąca dużo mówić Ewa, studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. W 2016 brała udział w konkursie Miss Supranational i znalazła się w TOP10.

Ewa Mielnicka od dzieciństwa jest związana z Kurpiami i kulturą kurpiowską, którą chętnie promuje. 2 czerwca 2018 roku w kościele w Lipnikach poślubiła, również jak i ona pochodzącego z Kurpiów, Łukasza Cekałę.

Jej suknię ślubną zdobił ręcznie malowany  kurpiowski haft. Para znała się kilka lat, na weselu bawiło się wiele gwiazd, w tym Rafał Maślak, Mister Polski 2014. Szukając pomysłu na biznes, Ewa wraz z siostrą otworzyła w Warszawie sieć sklepów wędliniarskich. Jest ambasadorką kliniki medycyny estetycznej.

Organizowała regionalne konkursy piękności Miss Mazowsza 2016 i Miss Warszawy 2016. Zapraszana jest często do programu telewizji śniadaniowej. Jej konto na Instagramie obserwuje ponad 30 tysięcy osób.

6 grudnia 2015 roku konkurs piękności po raz drugi zagościł w Krynicy. Ewa Mielnicka przekazała wówczas koronę Miss Polski 21-letniej Magdalenie Bieńkowskiej z Mikołajek. Jest absolwentką kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Reprezentowała nasz kraj na międzynarodowych konkursach.

W Miss International 2016 zakwalifikowała się do Top 15, zaś w Miss World 2017 dotarła do Top 40. Pojawiała się na ściankach, zasiadała jako jurorka w konkursach piękności.

Od czterech lat związana jest z Łukaszem Kubotem, jednym z najlepszych polskich tenisistów. dwukrotnie wygrywał imprezy Wielkiego Szlema w deblu, doszedł do ćwierćfinału Wimbledonu. Para we wrześniu 2020 roku doczekała się córki, która otrzymała imię Zofia. Magdalena Bieńkowska zajmuje się obecnie wychowywaniem dziewczynki, co jakiś czas na Instagramie zamieszcza wspólne zdjęcia. Profil Miss Polski 2015 obserwuje ponad 31 tys. użytkowników.

Zdobycie korony i tytułu Miss Polski 2016 w Krynicy, otworzyło Paulinie Maziarz drzwi do świata modelingu. Pochodząca z niewielkiej miejscowości Mostki koło Zwolenia, 20-letnia studentka administracji otrzymała czek na 50 tyś złotych i z dnia na dzień stała się sławna.

Rok później, podczas gali Miss Supranational znalazła się w gronie 10 najpiękniejszych kobiet świata. Od razu w jej życiu pojawiło się wiele możliwości i zawodowych propozycji, wymagających jednak sporych wyrzeczeń. Właśnie z tych powodów nie zaangażowała całkowicie w pracę modelki.

Jako Miss Polski dużo podróżowała, zwiedziła Londyn, Mediolan, Tokio. Ale ostatecznie powróciła w rodzinne strony i wyszła za mąż za Radosława Woźniaka. Ślub młodej pary odbył się 12 czerwca 2021 roku w kościele z Zwoleniu. Jej profil na Instagramie obserwuje 16, 1 tyś użytkowników.

Zwycięstwo w konkursie Miss Polski 2017, dla opolanki 23-letniej Kamili Świerc stał się początkiem kariery jako modelki. Studentka komunikacji wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim i pogodynka w telewizji regionalnej, współpracowała ze znanymi markami odzieżowymi.

Kamila od ponad 5 lat pracuje w branży marketingowej, wykorzystując umiejętności zdobyte podczas studiów. Działa w obszarach takich jak m.in. social media, copywriting, influencer marketing czy public relations. Zajmuje się także konferansjerką. Jej Instagramowy profil śledzi 19, 1 tyś. osób.

Miss Polski 2018, która została wybrana na ostatniej gali organizowanej w Krynicy była Olga Buława ze Świnoujścia. 26-latka, studiowała prawo w Szkołe Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie i pracowała jako stewardesa PLL LOT. Po zdobyciu korony dostawała wiele propozycji pracy w modelingu. Reprezentowała Polskę w konkursie Miss Universe 2019 uzyskała tytuł Miss Universe Congeniality.

Olga nie pozostała jednak długo świecie w show-biznesu. Najpiękniejsza Polka 2018 roku skupiła się na edukacji. Podczas dalszej pracy na pokładzie samolotu poznała przyszłego męża. Wybranek Olgi Buławy, Igor Pilewicz znany jest w świecie celebrytów. Był managerem takich gwiazd jak Zombie Boy, Dawid Kwiatkowski czy Honorata Honey Skarbek.

O ślubie, który odbył się w sierpniu 2021 roku fanów poinformowała za pośrednictwem Instagrama. W mediach społecznościowych można też urocze zdjęcia małej Lary. Dziewczynka przyszła na świat w grudniu 2021 roku. Profil Olgi Buławy na Instagramie obserwuje 49 tyś. użytkowników. Małgorzata Kareńska. fot. MKDziękujemy za przesłanie błędu