Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
05/09/2022 - 14:10

Takiej zmiany jeszcze nie było! Nasze auta już nie będą wyglądały tak samo

Kolejne zmiany w przepisach. Kierowcy mogą się już przyzwyczajać, że nalepka rejestracyjna na przednią szybę nie jest wymagana. To efekt niedawnej nowelizacji przepisów. Wydawana nie będzie już także karta pojazdu.

Zmiany na drogach

Takie zmiany interesują w sposób szczególny wszystkich kierowców. Niedawno informowaliśmy, że zmieniają się tablice rejestracyjne samochodów w Krakowie. Oprócz dobrze nam znanych liter "KR", teraz, po drogach poruszają się także samochody z rejestracjami "KK". Na tym nie koniec.

Nalepka rejestracyjne nie jest już obowiązkowa

Po nowelizacji ustawy „Prawo o ruchu drogowym” nie jest już wymagana naklejka rejestracyjne na szybę oraz karta pojazdu. W praktyce oznacza to przede wszystkim, że nieco zaoszczędzimy. Rejestrując samochód nie będziemy musieli pokrywać opłat za te elementy, które łącznie wynosiły 94,50 zł.

Mandatu związanego z nalepką już zatem nie otrzymamy. Jest jednak jeden wyjątek. Jak informuje portal Moto.pl, podstawą do kary może być fakt, że znajduje się na szybie w sposób ograniczający widoczność.

Co w takim razie zrobić z nalepką? Wielu kierowców zapewne pozostawi ją na szybie. Ci, którzy postanowią się jej pozbyć mogą się trochę natrudzić, bo nie jest to najłatwiejsze. Znając sprawdzone sposoby, najlepiej po prostu podgrzać jej powierzchnię (np. suszarką), powoli podważyć czymś ostrym (np. żyletką) i szybkim ruchem zerwać, a pozostałości kleju wyczyścić. Należy przy tych czynnościach zachować oczywiście szczególną ostrożność, by nic nie stało się szybie. ([email protected], fot.: Rafał Gajewski/ zdjęcie ilustracyjne)







Dziękujemy za przesłanie błędu