Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
07/08/2018 - 09:10

Pływające domy na Sądecczyźnie. Co Wy na to? [ZOBACZ]

Czy chcielibyście mieszkać w nowoczesnym domu pływającym na wodzie? Taką koncepcję dla mieszkańców Nowego Sącza i okolic przygotowali studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Z tą uczelnią już od dłuższego czasu współpracuje Urząd Miasta w Nowym Sączu.

Pomysł pływających domów na wodzie nie jest czymś nierealnym. Takie koncepcje są realizowane już w Polsce i w innych krajach.

- Pływające mieszkania można spotkać m.in. na Mazurach, gdzie jest dużo jezior, czy na Wiśle w Krakowie. Słyszałem także, że jeden z prywatnych inwestorów ma w planach budowę takiego pływającego budynku na stawach w Starym Sączu – mówi Mirosław Trzupek, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta w Nowym Sączu. – Może nie są to jeszcze koncepcje powszechne, ale z czasem. Kto wie?

Prezentowane projekty są pracami semestralnymi. Studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej przygotowali je na uczelni pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Krystyny Paprzycy.

- Są to budynki mieszkalne oraz budynki rekreacyjne – dodaje dyrektor Trzupek. – Pomysły zaprezentowane przez przyszłych architektów są bardzo ciekawe i warto się nad nimi pochylić. Oczywiście takie architektoniczne koncepcje mogą być realizowane na stojących akwenach wodnych. Na Sądecczyźnie takich miejsc nie brakuje. Mamy stawy w Starym Sączu oraz Jezioro Rożnowskie.

i.michalec@sadeczanin.info. Wizualizacje – studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej/ze strony Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Pływające domy na Sądecczyźnie. Co Wy na to?
Pływające domy na wodzie


Dziękujemy za przesłanie błędu