Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
08/06/2024 - 14:50

Cudo! Raj na ziemi pod Nowym Sączem na cztery pory roku [ZDJĘCIA]

Nie trzeba daleko wyjechać poza miasto, żeby zanurzyć się w niezwyczajne krajobrazy. Takim bajecznym zakątkiem niedaleko Nowego Sącza jest Ptaszkowa. Jej serce bije w położonym wśród malowniczych gór i potoków Centrum Sportów Zimowych, które w rzeczywistości jest fantastycznym miejscem na cztery pory roku. Licząca dwa i pół kilometra narciarska trasa, latem zamienia się w trasę nartorolkową. Centrum, które króluje na czerwcowej karcie kalendarza „Sądeczanina” jak magnes przyciąga wszystkich entuzjastów aktywnego i sportowego spędzania wolnego czasu.

Komfortowe  miejsca noclegowej

W usytuowanym na zboczu góry Jaworze Centrum Sportów Zimowych  można się sobie zrobić wypad na jeden dzień, albo zatrzymać się na dłuższy wypoczynek. Ośrodek oferuje 46 komfortowych miejsc noclegowych w dwuosobowych pokojach oraz jednym  typu studio, studio  dla w sumie dziesięciu gości.  

Rewelacyjne atrakcje

Na terenie obiektu znajduje się bogate zaplecze, które obejmuje jadalnię, strefę spa, siłownię oraz wypożyczalnię sprzętu sportowego, takiego jak nartorolki, łyżworolki czy rowery górskie. Goście mają również dostęp do kompleksu zjeżdżalni suchych wraz ze ściankami wspinaczkowymi, siłownią zewnętrzną oraz parku linowego który został zamontowany na wybranych pniach istniejącego drzewostanu o trzech poziomach trudności.

Wieża widokowa

Pobyt w ośrodku w Ptaszkowej sprzyja organizacji różnorodnych formy aktywności  sportowej i rekreacyjnej. W odległości pięciu kilometrów od Centrum,  na szczycie góry Jaworza, została wybudowana wieża widokowa,  z której można  podziwiać piękny krajobraz - począwszy od Pogórza Ciężkowickiego  aż po Krynicę i Tatry .

Szlak pieszy i rowerowy

Oprócz szlaku pieszego,  na wieżę prowadzi także szlak rowerowy wchodzący  w skład Okrężnego Szlaku Rowerowego. To malownicza trasa tworząca pętlę łączącą wszystkie sołectwa Gminy Grybów. Podczas przemierzania szlaku,  można nie tylko podziwiać piękne krajobrazy Beskidu Niskiego i Pogórza, ale także poznać pamiątki sięgające średniowiecznej historii Ziemi Grybowskiej.

Z dala od tłoku i zgiełku

Szlak rowerowy ma infrastrukturę, która potrzebna jest rowerzyście. Centrum Sportów Zimowych  w Ptaszkowej to alternatywa  dla wszystkich innych zatłoczonych ośrodków. Jest tam cisza, czyste powietrze i wspaniałą przyroda       

Serdecznie zapraszamy.
GOSiR z siedzibą w Ptaszkowej
33-333 Ptaszkowa 883
Tel. +48 18 415 70 35
Kom. +48 694 413 860
csz.gminagrybow.pl

Browar Pilsvar

Konwent

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu