Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
07/01/2021 - 23:55

To było do przewidzenia. Z rozkładu jazdy znika pociąg Muszyna-Poprad Tatry

To było do przewidzenia. W związku z decyzją Ministerstwa Transportu Republiki Słowackiej o wstrzymaniu połączeń transgranicznych pomiędzy Polską a Słowacją, z powodu rozwoju pandemii, od 9 stycznia z rozkładu jazdy zniknie pociąg relacji Muszyna-Poprad Tatry.

26 grudnia na tory powrócił międzynarodowy, weekendowy polsko-słowacki skład Muszyna-Poprad. Jednak można było przewidzieć, że nikt z niego nie skorzysta, gdyż w grudniu na Słowacji wprowadzono zakaz przemieszczania się, natomiast polscy turyści musieliby posiadać przy sobie ważny, negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa. Biorąc pod uwagę ich ceny, nikt nie zdecydował się na wycieczkę do południowego sąsiada.

W związku z rozwojem pandemii, Ministerstwo Transportu Republiki Słowackiej podjęło decyzję o wstrzymaniu połączeń transgranicznych pomiędzy Polską a Słowacją, dlatego od 9 stycznia zawieszone będzie kursowanie pociągów relacji Muszyna-Poprad Tatry.

Przywrócenie połączeń zgodnie z rozkładem jazdy zaplanowane jest od 5 czerwca. Miejmy nadzieję, że do tego czasu powróci możliwość swobodnego przemieszczania się przez granicę polsko-słowacką. (MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu