Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
05/06/2019 - 18:35

KONKURS do 20 czerwca: Akcja charytatywna "Serce-Sercu" oczami wolontariusza

Byłeś wolontariuszem akcji charytatywnej "Serce-Sercu"? Czeka na Ciebie stypendium w wysokości 1 500 zł. Wystarczy tylko napisać opowiadanie na temat swoich wspomnień z akcji i zdobyć tytuł laureata tegoż konkursu. Przesyłanie prac do 20 czerwca. Nie czekaj!

Stypendia oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe mogą otrzymać młodzi wolontariusze akcji „Serce-Sercu" organizowanej przez Fundację Sądecką. Wystarczy wziąć udział w konkursie na pracę pisemną pod hasłem: "Akcja Serce-Sercu oczami wolontariusza". Czekamy na opis Waszych doświadczeń.

Celem konkursu jest pokazanie czym jest dobroczynność dla młodego człowieka, który poświęca swój czas i energię na pomoc innym. Wyciągając rękę z prośbą - pomóżcie najbiedniejszym, pewnie niejeden nastoletni wolontariusz musiał przełamać barierę wstydu. Przyświecał im jednak piękny cel. Zebrane w przedświątecznym okresie do koszy w marketach produkty żywnościowe trafiły do najbardziej potrzebujących rodzin na Sądecczyźnie. Odwiedziliśmy z paczkami rodziny, widzieliśmy ich wdzięczność i radość.

Tegoroczna  akcja „Serce-Sercu” osiągnęła imponujący wynik. Dzięki pracy ponad tysiąca wolontariuszy - uczniów szkół z powiatów nowosądeckiego, gorlickiego i limanowskiego - udało się sporządzić 1555 paczek żywnościowych.

Fundacja Sądecka dziękuje wszystkim wolontariuszom i zachęca - opiszcie to doświadczenie, podzielcie się wspomnieniami z pracy wolontariusza, swoją refleksją na temat wolontariatu lub wizją akcji „Serce – Sercu”. Może podpowiecie nam jak ją udoskonalać, jak pokazać młodzieży, że pomaganie jest piękne.

Aby wziąć udział w konkursie „Akcja Serce-Sercu oczami wolontariusza” wystarczy przygotować pracę pisemną w dowolnym gatunku literackim.

Powinna ona mieć objętość od 1 do 5 stron czcionką Times New Roman, rozmiar 14.  Należy ją wysłać do 20 czerwca 2019 r. na adres mailowy: [email protected] oraz formularz zgłoszeniowy gdzie trzeba podać m.in. imię i nazwisko, klasę/rok studiów, nazwę, numer i adres szkoły/uczelni.

Nagrodami w konkursie są stypendia (nawet w wysokości 1500 zł !) oraz nagrody rzeczowe.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród już niebawem !

Do pobrania poniżej:

REGULAMIN konkursu "Akcja charytatywna Serce-Sercu oczami wolontariusza"

FORMULARZ zgłoszeniowy do konkursu "Akcja charytatywna Serce-Sercu oczami wolontariusza"

P.B.

                               

Projekt realizowany ze środków Fundacji PGEDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)