Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 października. Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
04/09/2023 - 15:55

Korzenny Domek zachwyci was nie tylko bajkową nazwą

Piękne miejsce, bardzo wygodne i z gustem urządzone wnętrze, to nie jedyne zalety Korzennego Domku - naszej kolejnej propozycji w cyklu „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi”.


Jakie opinie mają goście o Korzennym Domku? Oto, co możemy przeczytać: Domek przewyższył nasze oczekiwania, jest po prostu mega uroczy i w rzeczywistości ładniejszy niż na zdjęciach. Gospodarze bardzo mili i pomocni, służyli nam również za informację turystyczną, bo dzięki nim dowiedzieliśmy się o małym lotnisku w Korzennej i basenie.

To uroczy domek pośrodku zieleni (odwiedzał nas młody jelonek, który pasł się koło domku). 

Kuchnia i łazienka bardzo dobrze wyposażone, duża lodówka to duży plus dla przyjeżdżających na dłuższy wypoczynek, choć nie ma problemu nawet z codziennymi zakupami. Jest duże miejsce przed domem na samochód. Domek jest przestronny i pełen światła dziennego. Z parteru wychodzi się na taras zewnętrzny, gdzie mamy stół z parasolem, krzesła oraz grill. Podsumowując: BAJKA :)Korzenny Domek położony jest w miejscowości Korzenna. W gminie o tej samej nazwie nie brak miejsc idealnych do zwiedzenia. Spacerując po samej miejscowości, można odpoczywać przy tężni solankowej w parku na wzgórzu, gdzie znajduje się restauracja we dworku, a w deszczowe dni polecamy spędzenie czasu na pływalni krytej, wyposażonej w sauny i jacuzzi; jest tu również nowoczesna hala sportowa, ze ścianką wspinaczkową.

Można wybrać się dalej - także ścieżką przyrodniczą "Diable Skały" w Bukowcu. Owe „Diable Skały” to położone w 16-hektarowym rezerwacie nawet 15-metrowej wysokości skałki w kształcie baszt, murów i grzybów z pasma, ciągnącego się od „Skamieniałego Miasta” w Ciężkowicach, przez Kąśną Dolną oraz Siekierczynę właśnie do Bukowca.  Pierwszy szlak turystyczny wytyczono tu jeszcze w okresie międzywojennym.


Położona na tym terenie jaskinia „DiablaDziura” stanowi zimowisko dla bardzo licznej kolonii nietoperzy. Latem gnieżdżą się na strychu kościoła w Bukowcu. Na obszarze 35 hektarów, w otoczeniu jodłowego lasu zachował się też w gminie Korzenna kompleks kilkuset cisów. Najstarszy ma 560 lat i obwód prawie 3,5 metra 

Do słynącej z wód mineralnych i Festiwalu Kiepury Krynicy Zdroju jest stąd 40 km, rowerem można dojechać przepięknym szlakiem „Doliny Popradu”. Do Wierchomli 47 km, a kto chce zwiedzić ruiny  zamku, może je znaleźć w Rytrze, czy w Muszynie, skąd bliziutko już na Słowację, do przepięknego zabytkowego miasteczka Bardejów, wpisanego na światową listę UNESCO.

Miłośnicy wypoczynku nad wodą i wodnych uciech też nie będą narzekać, bo o 20 minut drogi od Korzennego Domku leży Jezioro Rożnowskie.

Korzenny Domek stanowi również bazę wypadową w kierunku Beskidu Niskiego, gdzie można odwiedzić stadninę koni Huculskich w Gładyszowie, pojeździć rowerami po Magurskim Parku Narodowym i odwiedzić 20 najpiękniejszych cerkwi łemkowskich.

Korzenny Domek oferuje taras,  dwie sypialnie, salon z telewizorem, kuchnię z lodówką i zmywarką, a także łazienkę z prysznicem. ([email protected]) Fot. Korzenny Domek

REGULAMIN PROJEKTU „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” do pobrania TUTAJ.

Zadanie "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi" współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Sportu i TurystykiDziękujemy za przesłanie błędu