Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
17/08/2022 - 13:45

Wypadek na przejściu dla pieszych w Nowym Sączu. Samochód potrącił dziewczynkę

Dziesięcioletnia dziewczynka wchodząc na oznakowane przejście dla pieszych na ulicy Nowochruślickiej w Nowym Sączu miała nadzieję, że bezpiecznie przejdzie na drugą stronę drogi. Tak się jednak nie stało. W dziewczynkę uderzył samochód Audi.

Dramat rozegrał się we wtorkowe popołudnie, po godzinie piętnastej, na ulicy Nowochruślickiej w Nowym Sączu. 10-letnia dziewczynka, która chciała bezpiecznie przejść na drugą stronę drogi, weszła na pasy i wtedy właśnie doszło do nieszczęścia. Potrącił ją samochód Audi, za kierownicą którego siedziała kobieta.

Zobacz też Policyjny pościg ulicami miasta. 24-latek ciężarówką uciekał przed policjantami

Już po chwili przyjechało pogotowie ratunkowe i policja. Przez jakiś czas w tym miejscu były utrudnienia w ruchu. Ratownicy medyczni przebadali poszkodowaną dziesięciolatkę i udzielili jej pomocy. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało. Skończyło się jedynie na otarciach i stłuczeniach.

Z ustaleń policjantów wynika, że wypadek spowodowała kierująca samochodem. 27-latka ominęła auto, które zatrzymało się przed oznakowanym przejściem dla pieszych i potrąciła dziecko, które przechodziło na drugą stronę jezdni.

- Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych – informuje kom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG) Dziękujemy za przesłanie błędu